HAMİT TEKKANAT - NE DEĞİŞECEK? | Denizli Hizmet Gazetesi -

NE DEĞİŞECEK?
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

26/6/2018
24 Haziran seçiminden önce AKP iktidarda, MHP tam kadro desteğindeydi. Ülkede olağan üstü hala (OHAL) vardı ve Cumhurbaşkanı istediği KHK’yı (Kanun Hükmünde Kararname) çıkarabiliyordu. Ekonominin kötüye gittiği her kesim tarafından kabul ediliyordu. Seçim yapıldı, sonuç AKP’ye destek veren MHP iktidar ortağı oldu. Yani sonuç olarak yönetimde başkanlık sisteminin getirdikleri dışında değişiklik olmadı. MHP’nin desteği zorunlu ortaklığa dönüştü.  
Partilerin aldıkları oy hakkında yorum yapmayacağım. Ancak CHP’nin iktidar alternatifi olabilmesi için yapısal değişikliğe gitmesi zorunlu hale gelmiştir. 16 senedir iktidarda olan AKP’ye karşı CHP’nin oy kaybetmesi düşündürücüdür. Aynı şekilde kuruluşu 7 ay olan İYİ Partinin %9,97 oy alması kanaatimce bu seçimin sürprizidir. CHP, İYİ Partiye 15 milletvekili verip seçime girmesini sağlayarak demokrasi için olumlu biri girişim yaparken oylarının düşeceği hesabını yapmamakla hata mı yapmıştır, tartışılması gereken bir konudur. Aynı şekilde bir kısım CHP’linin barajın altında kalmaması için HDP’ye oy vermesi de CHP’nin aleyhine olmuştur. CHP, cankurtaran rolü oynarken maalesef kendisi boğulmuştur. 
Soğan ve patatesin gündemi oluşturduğu bir ülkede vatandaşın derdi geçimdir. Yeni iktidar ise zam yapmakla, yeni vergiler getirmekle başlayacaktır. Yap-işlet-devret modeline sarılan AKP, müşteri garantili hastane, köprü, otoyol yapımına devam edecektir. Artık ülkede satılacak fazlaca bir şey kalmadığına göre bütçeye para bulmak için iktidarın elindeki seçenek sayısı oldukça sınırlıdır. Irak ve Suriye’de devam eden askeri operasyonlar ve ülkemize sığınan 4 milyon Suriyeli ekonomik yükümüzü daha da artıracaktır. Ödenmesi gereken iç ve dış borçlar için yabancı kaynaklardan para bulunması onların acı reçetesiyle olacaktır. 
Temennimiz iktidarın başarılı olması, ülkenin barış ve refaha kavuşmasıdır. Seçim sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018