ALTAY VAROL - KAMP ÖNCESİ SON DURUM | Denizli Hizmet Gazetesi -

KAMP ÖNCESİ SON DURUM
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

26/6/2018
Türkiye’de son 2 ayın en önemli maddesi kuşkusuz Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleriydi. Dün sabah itibariyle siyasette taşlar yerine oturdu. Birkaç gün daha değerlendirmelerin yapılmasının ardından seçimler de gündemden tamamen düşecek. 
Daha önceki birkaç yazımda da ifade ettiğim gibi, spor camiası da ister istemez seçimleri bekledi. Özellikle Anadolu kulüplerinin yerel yönetimler ve siyasetten beklentileri fazla olduğu için, bugüne kadar devam eden bekleyiş ve sessizlik bundan sonra yerini hummalı bir çalışmaya bırakacaktır. 
Geride kalan sezondaki kadrosunun büyük çoğunluğuyla yollarını ayırarak yeni bir takım ve yeni bir solukla sezona başlamak isteyen Denizlispor’da da bugünlerde hareketlilik artacaktır. Her ne kadar aynı ligdeki birçok kulübe göre, geride bıraktığımız haftaları özellikle transfer açısından yoğun geçiren Yeşil siyahlılar, Burak Çalık, Gökhan Süzer, Muhammed Himmet Ertürk, Ismail Aissati ve Deniz Vural gibi ligin tecrübeli isimlerini kadrosuna dahil etmeyi başardı. 
Transfer edilen futbolcular bu ligi iyi bilen, düşme, Play-off ve şampiyonluk havasını teneffüs etmiş isimler. Hepsi de takımın değişmez oyuncuları olabilecek deneyime sahip. Nokta transfer diye bir tabir kullanılır ya, işte hepsi de öyle transferler. Bu transferlerin oyun anlayışları bakımından hücum ağırlıklı oyuncular olması da dikkat çekici. Mevcut kadroda bulunan Ziya Alkurt ve Mehmet Akyüz’ü de dahil ettiğimizde gelecek sezon gol pozisyonuna girme konusunda sıkıntı yaşamayan bir takım izleyeceğimizi söylemek yanlış olmaz. Bu oyuncuların yanı sıra Poepon, Seddarve Mirkan Aydın gibi oyuncuların da hala listeden silinmemiş olması, şampiyon olacak kadro kurulması konusunda tüm imkanların zorlanacağının bir işareti. 
Hücumda önemli transferler yapan Yeşil siyahlıların savunma ve kaleye de aynı oranda takviye yapması şart. Kaleci arayışlarının sürdüğünü biliyoruz. Bunun yanı sıra özellikle sağ kanat ve stoper mevkilerinde bir an önce takviye yapılması gerekiyor. Sezon öncesi ilk kamp dönemine ne kadar çok futbolcuyla gidilirse, takımın şekillenmesi de o kadar kolay olur.  
Elbette transfer çalışmaları son güne yani Eylül ayına kadar devam edecektir. Çünkü kamptaki çalışmalarda yetersiz görülenler ve eksik tespit edilen mevkilere transfer yapılacaktır. Yeşil siyahlı yönetimin kongre günü verdiği şampiyonluk sözünü yerine getirmesi için iyi bir kadro kurması gerekecek. Şu ana kadar alınan işaretler bu konuda ciddi çalışmaların yapıldığını gösteriyor.  
Yazımın başında da belirttiğim gibi artık siyasetteki yoğunluk önümüzdeki günlerde kendini yavaş yavaş spora bırakacak. Sezon öncesi kamp dönemleri dün itibariyle başladı. Spor camiası daha doğrusu sporda yönetici durumunda olanlar da, siyasetten beklentilerinin karşılanmasını bekleyecek.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018