HAMİT TEKKANAT - KAFA KARIŞTIRAN KONULAR! | Denizli Hizmet Gazetesi -

KAFA KARIŞTIRAN KONULAR!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

22/6/2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafını saran danışmanlar ona yanlış bilgi veriyor, yaptığı hataları da düzeltme cesaretini gösteremiyor. Bunun sebebi Cumhurbaşkanının sert yapısı mıdır, yoksa Cumhurbaşkanının etrafında etkili FET֒cüler hala mevcut mudur bilemiyorum. Ancak Cumhurbaşkanı hata üstüne hata yaptıkça yıpranıyor, puan kaybediyor. Basit iki örnek vereyim; 
Cumhurbaşkanı, CHP döneminde 75 kişilik sınıflarda okuduğunu söyledi. Cumhurbaşkanının doğum tarihi 1954 ve bu tarihte CHP değil Demokrat parti iktidarı var. CHP 1950 yılında iktidarı kaybetti ve o tarihten beri de tek başına iktidar olamadı. İkinci örnek, Cumhurbaşkanının Muharrem İnce’yi kast ederek “Menderes idam edilirken ne yaptınız” diye sorması. Menderes 1961’de idam edildi, Muharrem İnce 1964 doğumlu, bir cumhurbaşkanı bu kadar basit hatalar yapmamalı.  
Cumhurbaşkanının en çok eleştirilen projelerinden birisi millet kıraathanesi ve millet bahçeleri. Düşünülmüş, tartışılmış, örneği yapılmış projeler olduğunu sanmıyorum. Aceleye getirilmiş, teferruatına inilmemiş. Bir de çay, kek bedava dediğinizde işin şekli değişiyor. “Bedava sirke baldan tatlıdır”, “Nerde beleş oraya yerleş”, “Devletin malı deniz yemeyen domuz” gibi atasözleri başka dillerde var mıdır bilmiyorum. Ancak bizim milletimiz beleşe bayılır. O kıraathaneler açılırsa nerde aylak, işsiz, güçsüz varsa onların mekânı olur. Ne kitap okunur, ne de gazete. Kahvelerde bir lira çay parası veremeyeneler oraları doldurur. 65 yaş üstü vatandaşlara belediye otobüsleri bedava. Bence tamamen yanlış bir uygulama. 65 yaşın üstü olup hali vakti yerinde, iyi gelire sahip insanların bedava seyahat etmesi hem israftır, hem de parası ile seyahat edenlere eziyettir. Bir belediye şoförünün ifadesine göre bu yaşlı vatandaşlar özellikle de okul ve iş çıkışı saatleri seyahat ediyorlarmış.  
Bir arkadaşım millet kıraathanesi üstüne bayağı kafa yormuş ve sayılarını hesaplamış. İlçe, mahalle, köyler hesaba katılırsa 50 bin civarında kıraathane açılması gerekiyormuş. Eğer sadece ilçeler için ise sayı bin olacakmış. Ancak 250 bin nüfuslu Şişli ile 3 bin nüfuslu ilçelerin aynı tutulamayacağını göz önüne alırsak sayı yine binlerle ifade ediliyormuş.  
Sonuç olarak millet kıraathanelerinin 65 yaş üstündekilere tanınan bedava seyahat gibi faydadan çok zarar getireceği, halkı beleşe alıştıracağı, devleti zarara sokacağı kanaatindeyim.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018