ALTAY VAROL - MESELE İMZA ATMAK DEĞİL | Denizli Hizmet Gazetesi -

MESELE İMZA ATMAK DEĞİL
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

21/6/2018
FIFA Disiplin Komitesi, bu yıl 3. Lig'de mücadele etmesi beklenen Mersinİdmanyurdu’na,Polanyalı oyuncu MarcinAndrezejRobak ile maddi konuda yaşanan anlaşmazlık nedeniyle bir alt lige düşme cezası verdi. Mersin idmanyurdu, 55 yıl aradan sonra amatör ligde mücadele edecek. 
FIFA Disiplin Komitesi, GrandmedicalManisaspor’un, eski futbolcusu Makukula’ya ödeme veya bir ödeme planında anlaşma yapmaması halinde, 29 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan FIFA Disiplin Kurulu toplantısında küme düşürülüp düşürülmeyeceğini karara bağlayacak. 
Son 20 günde iki önemli futbol kulübüyle ilgili iki gelişmeyi yukarıda yazdım. Belli ki, artık puan silme dönemlerini geçtik, ligden düşürme cezalarına geldik. 
Maalesef yukarıdakiler sadece iki örnek. Mali disiplini sağlayamayan, sırf transfer yapılmış olmak için özellikle yabancı futbolcu transferi yapan, fesih durumlarında anlaşma sağlamayan, kulübün kasasına bakmadan transfer yapan kulüpleri bekleyen akıbet bundan sonra bu. 
İsteyenin istediği gibi kulüp yönetme dönemi artık geride kaldı. ‘Benden sonrası tufan’ zihniyeti artık bitti. Alınan her kararın, atılan her imzanın, yapılan her tokalaşmanın getirebileceği sonuçlar düşünülmek zorunda bundan sonra.  
Türk futbolunun iki güzide kulübünün düştüğü bu durum, diğer kulüplerin kulağına küpe olmalı.  
Karşılıksız çek ve senetlerin, bulunulan vaatlerin bir hükmü kalmadı artık. Ya altında imzan bulunan evraktaki yazılı yükümlülükleri yerine getireceksin ya da cezasını çekeceksin. Özellikle yabancı futbolcu transferinde kılı kırk değil, seksen yarma dönemleridir bundan sonrası.  
Kasaya bakmadan hedef koyma dönemi kapanmış, borçlanarak kulüp yönetme devri bitmiştir. 
‘Süper Lige çıkarsam tüm borçlarımı kapatır, bey gibi yaşarım’ düşüncesinin doğru olmadığını da hatırlatmakta fayda var. Çünkü Süper Lige çıktığında, Süper Ligde harcaman gereken kadar para harcamak zorunda kalacaksın. Harcayamazsan yine eski yerine dönersin.  
Bir üst lige çıkanlar değil, bir alt gruplarda oynayan çocuklarını kazananlar kazanacak bundan sonra. 
Devir; dünyanın öbür ucundan gelecek futbolcuların değil, alt yapılardaki çocukların yüzüne bakma devridir.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018