HAMİT TEKKANAT - YALANDAN KİM ÖLMÜŞ! | Denizli Hizmet Gazetesi -

YALANDAN KİM ÖLMÜŞ!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

19/6/2018
Seçim yaklaştıkça uydurma haber, foto montaj üretme, şişirilmiş haber ve belgelerin sayısı hızla artıyor. Öyle ki ilk bakışta yalan olduğu anlaşılan haberler bile ciddiye alınır oldu.  
Örneğin geçtiğimiz hafta internette paylaşılan bir belge vardı; bu belge güya cumhurbaşkanı tarafından imzalanmış, 15 Temmuz’da neler yapılacağını MİT’e emreden içerikte idi. Maalesef aklı başında çok kişi bu belgeyi gerçek sandı. Oysa belgenin düzmece olduğu ilk bakışta anlaşılıyordu. Muharrem İnce’nin oynarken cami içine monte edilmesi, benzer haberlerden bir başkasıydı.  
Halkımızın medyaya olan güveni giderek zayıflıyor. TV seyretmiyorum, sadece belgesel ve maçları takip ediyorum diyenlerin sayısı giderek artıyor. Bu kanaatin yerleşme sebebi iktidarın medyayı kontrol altında tutma arzusu ve muhalif sesleri bastırmak için uyguladığı yöntemler. Medyanın önemli bir bölümü iktidarın kontrolünde olduğu gibi, tarafsız olması gereken TRT gibi bir kurum da adeta iktidarın yayın organı şeklinde çalışıyor. Bir araştırma şirketi farklı ülkelerde yaşayan insanlara soruyor; “Geçen hafta içinde hiç uydurma habere maruz kaldınız mı?” 
Almanların %6’sı 
İngilizlerin %15’i 
Fransızların %16’sı 
Japonların %17’si 
Kanadalıların %19’u 
Avusturyalıların %25’i 
İspanyolların %29’u  
Güney Korelilerin %30’u  
“Evet geçtiğimiz hafta içinde en az bir kez, bütünüyle uydurulmuş bir habere maruz kaldığımı düşünüyorum” demiş. Araştırmaya dâhil edilen ülkelerden yalnızca üçü %30’un üzerinde ABD%31, Brezilya %35, Meksika %43. Peki, birinci sırada kim var dersiniz? Elbette ki güzel ülkemiz liderliği kimseye bırakmamış, araştırmaya katılanların %49’u kendilerine sorulan soruya EVET demiş.  
Bu günlerde yayınlanan anketlere ve haberlere fazlaca itibar etmeyin ve her duyduğunuza da inanmayın, özellikle de yandaş basının haberlerine. Yandaş anket şirketleri rakamlarla oynuyor, ya da sadece kendilerine yakın kişilerle görüşüyor. 
Gerçeklerin er geç ortaya çıkması gibi bir özelliğinin olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018