HAMİT TEKKANAT - DIŞ GÜÇLER MASALI | Denizli Hizmet Gazetesi -

DIŞ GÜÇLER MASALI
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

18/5/2018
TV kanallarının çoğu iktidarın kontrolüne geçmiş durumda. Hal böyle olunca bu kanallar objektif yayın yapmak yerine sürekli iktidarın icraatlarını övüyor, muhalefeti kötülüyor. Sanki 16 yıldır ülkeyi muhalefet yönetmiş gibi sürekli muhalefete veryansın ediyorlar.  
Döviz sürekli yükseliyor, hükümetin aldığı hiçbir karar dövizin ateşini düşüremiyor. Dövizin yükselmesinin sebebi ortada; bütçenin sürekli fazla miktarda açık vermesi. Yani devletin gelirleri ile giderleri arasında uçurum var. Bütçe açığını kapatmak için çare bulunamıyor. Bırakınız çare bulmayı seçim var diye hükümet kesenin ağzını iyice açtı. 16 yıldır unutulan emeklilere her bayramda biner lira ikramiye verilecek. Oysa daha düne kadar buna şiddetle karşı çıkıyorlardı.  
Cumhuriyetin 90 yıllık birikimlerini sattılar. Şeker fabrikalarının apar topar satılışı bütçeye acil para bulmak için. İktidarın övündüğü tek konu yol ve köprü yapmak. Yol ve köprülerin yapılması elbette iyidir, ancak bunlar işsizliği önlemiyor, gelir sağlamıyor. Dövizle borçlanılarak yapılan yol ve köprülerin borcu, geçen geçmeyen her vatandaştan vergi olarak alınıyor. 
Yandaş TV kanalları gerçekleri söylemek yerine suçu dış güçlere yüklüyor. Dış güçler kimdir, birisi de çıkıp adını söylemiyor. Başları sıkışınca dış güçler, faiz lobisi, İsrail lobisi gibi hayali düşman yaratıp vatandaşı oyalıyorlar. Birisi de çıkıp dese ki “Şu dış güç, şöyle yaptı biz de ona şu karşılığı verdik” içimiz rahatlayacak.  
Ekonomik durumun gittikçe kötüye gittiğini gören Cumhurbaşkanı durumu kurtarmak ve seçimi kazanmak için 24 Haziran’ı hedef gösteriyor. Seçilirse 24 Haziran’dan sonra ekonomi düzelecek, faiz düşecekmiş! İyi de şimdi elini tutan mı var. Madem seçim kazanmak istiyorsun faizi düşür, benzini ve mazotu ucuzlat, biz de vatandaş olarak seve seve oyumuzu sana verelim. 
Bu can sıkıcı konuyu bir Nasrettin Hoca fıkrası ile bitirelim; 
“Nasrettin hoca eşekten düşünce “Ah gençlik ah” demiş.  
Bakmış ki sağında solunda kimse yok, “Ben senin gençliğini de bilirim” demiş.” 
Biz AKP’nin geçmişini de biliyoruz, vaatlere karnımız doydu artık.  
 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018