HAMİT TEKKANAT - İLGİNÇ BİR İDDİA | Denizli Hizmet Gazetesi -

İLGİNÇ BİR İDDİA
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

9/5/2018
Whatsapp adresime “İlginç bir iddia” başlığı altında bir mesaj geldi. Bilgisayar uzmanı değilim kafam karıştı. Ben de bu iddiayı arkadaşlarımla paylaştım. Kimilerinin benim gibi kafaları karıştı, kimilerine göre ise inandırıcılığı yüksek.  
ABD’de yaşayan bir arkadaştan gelen cevap ise beni hem üzdü hem de çok tedirgin etti. Vatandaş olarak beklentimiz seçimlerin ve seçim öncesi yapılan anketlerin dürüst yapılması, hile karıştırılmaması.  
Şimdi iki mesajı da alt alta yazıyorum, karar sizlerin; 
İlginç bir iddia... 
Aylin Yorulmaz adlı bilgisayar mühendisi vatandaşımız, oturmuş bir web sitesinin ana sayfası için iki anket hazırlamış... 
Gerisini kendi ağzından okuyun: 
"İlk ankette 'Genel seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz' diye sordum. Daha anketi sayfaya koyar koymaz denemek için ilk oyu kendim verdim ve CHP'yi işaretledim. Hemen sonuçlara baktım; 1 oy CHP'ye, 1 oy da AKP'ye verilmiş görünüyor. Oysa bu sitenin varlığından bile henüz kimse haberdar değil... İyi de o 1 oyu o zaman AKP'ye kim verdi? Ertesi gün ilk oyu AKP'ye verdim; bu sefer başka bir partiye oy verilmedi! 
İkinci anketi, 'Seçimlerden sonra AKP Hükümeti Yüce Divan'a gönderilmeli mi' diye yaptım... 
Yine sistemin çalışıp çalışmadığını test etmek için 'Evet'i tıkladım. Hemen sonuçlara baktım; 'Evet: 1, Hayır: 6' çıktı. 
AKP'yle ilgisi olmayan başka anketler de hazırladım, örneğin 'Kedi mi seversiniz köpek mi' diye; onlar düzgün çalışıyor. 
Dolayısıyla internet ortamında AKP lehine anketleri tarayan ve otomatik olarak oylayan programlar olduğundan kuşku duyuyorum. Sitesi olanlar benzer bir anket yaparak bunu denerlerse bu müdahaleyi gözleriyle görecekler... Sitemizin hosting'i Amerika'da bulunmaktadır... Bunu da belirtmekte yarar var..."  
 
Amerika’da yaşayan arkadaşımın görüşü ise şöyle;  
 
“Paşam ilginçmiş gerçekten. Bir de şöyle bir gerçek var. Eşimin görevi gereği hem Demokrat hem Cumhuriyetçilerden ileri gelen pek çok isimle görüşme imkânımız oluyor. Erdoğan hakkında olumlu düşünen yok gibi bir şey! Diktatör diye adlandırılıyor resmen. Türkiye’deki gelecek seçimi önemsemiyorlar, Putin’in son secimi alması gibi Erdoğan’ın da iktidarını kaybetmemek için her şeyi yapacağı beklentisi içindeler. Amerika’daki secimi etkileyen güç işin gerçeği Rusya ve Putin’di. Bununla ilgili soruşturmalar tüm hızıyla burada sürüyor. Şu bir gerçek ki Amerika kendi seçimine bile sahip çıkamadı. Putin ve Rus ajanların internet ve sosyal medyayı kullanarak yaptıkları inanılmaz” 
Eğer bu yazılanlar doğruysa; geriye söyleyecek tek söz kalıyor: 
 
Pes! 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018