HAMİT TEKKANAT - NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK! | Denizli Hizmet Gazetesi -

NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

24/4/2018
AKP’nin MHP ile anlaşarak baskın seçime gitmesi sürpriz oldu. Milletin çoğunluğu gibi ben de bunun sebebini anlamakta zorlanıyorum. Baskın seçim Cumhurbaşkanının Fetullah Gülen için söylediği “Ne istediniz de vermedik” sözlerini hatırlattı. 
Ülkemizin yönetim şekline bakıp daha nasıl yetkiler verilebileceğini hayal ediniz.  
-Ülkede Olağanüstü Hal var. Bu demektir ki hak aramak için gösteri, toplantı, yürüyüş yapmak yasak. Yapanların tepesine polis biniyor. Ülke gece yarıları hazırlanan KHK’lar ( Kanun Hükmünde Kararname) ile yönetiliyor. KHK’ların iptali için Anayasa Mahkemesine gidilemiyor.  
-Mecliste AKP çoğunlukta, istediği kanunu çıkarma imkânı var, bir de yanına MHP’yi almış ki keyfine diyecek yok.  
-Cumhurbaşkanımızın yetkisi sınırsız. Bir emanetçi başbakan var, tam emir kulu. Övünerek kendinin son başbakan olduğunu söylüyor, Reis’in ağzına bakıyor. 
Cumhurbaşkanı kritik konulara doğrudan müdahale ediyor, örneğin TEOG, araçlara takılan cam filmleri gibi. Cumhurbaşkanına sağlanan imkânlar dünya da az liderde var. Bu millet bunlara daha fazla ne verecek? 
Erken seçime gitmek için açıklanan gerekçeler toplumu ikna etmekten çok AKP- MHP ittifakının geleceğini garanti altına almaya yönelik gibi görünüyor. Basında yer alan iddialara göre AKP-MHP ittifakı tepede sağlanmış ama yerelde sağlanamamış. Yerel seçimlerin önce yapılması halinde bu ittifakın çatırdayacağı söz konusu imiş, bir diğer iddia ise İYİ Partinin yükselişte olmasının MHP’yi tedirgin ettiği. Bu nedenle İyi Partinin seçimlere girmesinin önleneceği de konuşulanlar arasında. 
Baskın seçimle bizden oy isteyecek AKP-MHP’lilere vatandaş olarak soracaklarımız var. 15 senedir tek parti olarak ülkeyi yöneten AKP, bunca zamanda çözemediği aşağıdaki sorunları nasıl çözecek? 
-Suriye bataklığından ne zaman ve nasıl çıkacağız, ülkemize sığınan 3,5 milyon Suriyeli ülkelerinde dönecek mi, döneceklerse ne zaman? 
-Terörü bitireceğiz diye yıllardır oyalandık, terör nasıl bitirilecek? 
-Ekonomi nasıl düzelecek, işsizlik nasıl önlenecek? 
-Eğitim sistemi çöktü, üniversitelerde hoca kalmadı, üniversite mezunlarının iş sorunu nasıl çözülecek? 
-Adalet sistemine güven kalmadı, milletin adalete yeniden güveni nasıl sağlanacak? 
-Silahlı Kuvvetler güç ve itibar kaybetti. Okulları, hastaneleri elinden alındı. Silahlı Kuvvetlerin güçlendirilmesi için neler yapılacak? 
-Tarım çöktü, neredeyse her türlü tarım ürününü ithal eder hale geldik. Özellikle et ve süt üretiminde sıkıntı var, mazot ve gübre pahalı. Bu sorunlar nasıl çözülecek? 
-Dövizin yükselmesi nasıl durdurulacak? 
“Ey CHP” diye bağırarak bütün suçu CHP’ye yıkarak oy isteyeceklerine, önce bu sorulara bir cevap versinler…!!!! 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018