ALTAY VAROL - OKUYUN AMA CİDDİYE ALMAYIN | Denizli Hizmet Gazetesi -

OKUYUN AMA CİDDİYE ALMAYIN
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

12/4/2018
Bugün de biraz hesap kitap yapayım istedim. 
Ligden düşecek 3.takım olmamak için mücadele veren 3 takımın son 4 haftadaki maçlarını ‘MANTIK’ çerçevesinde değerlendirip (Bu ligde mantık da işlemiyor aslında. Tahminler hep alt üst) bir puan cetveli çıkarayım dedim.  
Önce mevcut duruma bakalım. Samsunspor 34, Denizlispor 33, Eskişehirspor 31 puanda. Bu hafta Denizlispor lider Çaykur Rizespor’la karşılaşırken, Eskişehirspor Samsunspor’u konuk edecek. Denizlispor liderden bir puan alsa, puanını 34’e çıkarar. Eskişehirspor kendisi için son kurşun niteliğindeki bu maçta Samsunspor’u yense iki takımın puanı da 34 puan olur. Yani son 3 haftaya 3 takım da 34’er puanla girer.  
Ondan sonraki hafta Eskişehirspor ligden düşen Gaziantepspor’la oynayacak. Galip gelme ihtimali yüksek olduğu için puanını 37’ye çıkarır. Aynı hafta bu kez Samsunspor-Denizlispor maçı var. Haydi ikisi de birbirini alt edemedi ve berabere kaldılar. Puanları 35’e çıkıyor. Ondan sonraki hafta Denizlispor ligden düşen Gaziantepspor’u konuk edecek. Herkes yendi Denizlispor mu yenmeyecek? Yeşil siyahlılar 38 puana çıktı. Eskişehirspor o hafta Boluspor’u konuk edecek. En iyi ihtimal berabere biter, Eskişehir de 38’e yükselir. Samsunspor’u o haftaki rakibi ise deplasmanda Giresunspor. Giresunspor o haftaya kadar büyük ihtimalle rahatlar ve Karadeniz derbisini Samsunspor kazanıp puanını 38’e çıkarır. Son haftaya 38’er puanla giren üç takımdan Denizlispor Bolu’da, Eskişehirspor ise Adana’da galibiyet için oynayacak. Samsunspor ise Ümraniyespor’la. Bu üç maçta ‘MANTIKEN’ en avantajlı takım ligde rahat olan Adanaspor’la oynayacak Eskişehirspor olacak.  
Düşünsenize son haftaya 3 takım aynı puanla giriyor veya ligi aynı puanla tamamlıyorlar. Ondan sonra üçlü averaj hesapları yapılacak. Şu anda üçlü averajı bilmek mümkün değil çünkü Eskişehirspor-Samsunspor ve Samsunspor-Denizlispor maçları henüz oynanmadı.  
Aylardır 40 puanı görmeyen 2.Ligi görür diye boşuna yazmıyorum. Ama durun; biraz daha kafa karıştırayım. Samsunspor Eskişehirspor’u yenerse 37 puan bile ligde kalmaya yeter. Ligin bitmesine 4 hafta var ama ortada 12 puan da var.  
Son söz: Bu yazdıklarımı fazla ciddiye almamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu tür hesaplar insanın kafasını yorar, strese sokar, işin içinden çıkamadıkça delirtir.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018