ALTAY VAROL - MORALLİ GİDİLDİ, MORALSİZ DÖNÜLÜYOR | Denizli Hizmet Gazetesi -

MORALLİ GİDİLDİ, MORALSİZ DÖNÜLÜYOR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

10/4/2018
Eskişehirspor’un mağlup olduğu, Samsunspor’un da evinde puan kaybettiği haftada Balıkesirspor deplasmanında alacağı her puanın büyük önem taşıdığı Denizlispor, bu avantajı iyi kullanamadı. 
 
Dünkü gazetemizde muhtemel 11’i okuyanlar fark etmişlerdir. Bizim yayınladığımız muhtemel 11 ile Fatih Tekke’nin sahaya çıkardığı ilk 11 aynıydı. Bunu anlamak için kahin olmaya gerek yoktu, zira geçen hafta Ankaragücü maçında büyük bir başarıya imza atan ilk 11, Balıkesir deplasmanında da yerini korudu. 
 
Play-off mücadelesi veren Balıkesirspor Baltok ile ligde kalma mücadelesi veren Denizlispor arasındaki maç tam bir orta saha savaşı şeklinde geçti. Balıkesirspor daha ilk dakikadan itibaren top Denizlisporlu futbolculardayken sahanın neresi olursa olsun baskıyı orada kurdular. Denizlispor top yapacak alan bulmakta çok zorlandığı sırada, Yeşil siyahlıların yumuşak karnı olan iki yan toptan 20.dakikada skor 2-0 oluverdi. İlk yarının son dakikalarında gelen golle soyunma odasına moralli giden Denizlispor, ikinci yarıya baskılı başladı. İkinci yarının ilk 15 dakikasında oyunu kendi alanında kabul edip kontrataklarla farkı açmaya niyetlenen ev sahibi takım bunda zorlanınca, ilk yarıdaki oyun düzenine döndü ve yine her alanda çok adamla baskı yaparak topu mümkün olduğunca kendisi kullanmaya çalıştı. 
 
Denizlispor maçta rakibinden 3 kat daha fazla ceza alanı içine orta yaptı ancak bunlardan sadece birini değerlendirebildi. Gol ihtiyacı olunan bir zamanda Kappel gibi her an gol atabilecek veya attırabilecek bir oyuncu niye oyundan alınır onu da anlamış değilim. Elbette Fatih hoca daha iyi bilir ama Manisaspor ve Altınordu maçlarındaki oyuncu değişiklikleri geliverdi aklıma nedense. 
 
Balıkesir deplasmanında alınacak bir puanın bile hem moral hem de özellikle Eskişehirspor’la aradaki puan farkının biraz daha açılması açısından büyük önemi vardı. Denizlispor futbol olarak kötü oynamadı ancak kendisine puan getirecek futbolu da oynadığı söylenemez. 
 
Öyle veya böyle puan alınması gereken bir maçtan eli boş dönüldü. İnşallah bu günlere yanmayız.


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018