ALTAY VAROL - BİR SEN DEĞİŞMEMİŞSİN! | Denizli Hizmet Gazetesi -

BİR SEN DEĞİŞMEMİŞSİN!
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

6/4/2018
Dün sabah Facebook hesabım ‘2 Yıl önce paylaştığın bir gönderi’ diyerek, ‘ORTALIK KARIŞTI’ başlıklı yazımı önüme koydu. 
Her gün yeni bir başlıkla yeni bir köşe yazısı yazınca, normal olarak 2 yıl önce bugün ne yazdığımı hatırlamam mümkün olmadığı için merak edip, kendi yazdığımı okudum.  
Yazımın giriş bölümü şöyleymiş, “PTT 1.Ligde zirvede saflar yavaş yavaş netleşirken, altta her geçen hafta karışıklık daha da artıyor. Kayseri Erciyesspor deplasmanından bir puanla dönen Denizlispor, haftalar sonra ilk defa 16.sıraya yükseldi ancak geride kalan son 7 hafta öncesi puan açısından kendisini rahatlatacak bir konuma gelemedi. 3 Takımın lige veda edeceği PTT 1.Ligde Karşıyaka’nın işi artık çok zor. Bulundukları duruma baktığınızda ilk takımın Karşıyaka olma ihtimali artık çok yüksek. Daha iki hafta öncesine kadar Play-off hesapları yapan Altınordu şimdi düşme hattının üstüne geriledi. Boluspor da son 7 haftaya az da olsa düşme korkusu yaşayan takımlardan biri olarak giriyor. 2 hafta öncesine kadar kendisini ateşten uzak tutmaya çalışan Yeni Malatyaspor ise paçayı kurtardı. Görünen o ki, Denizlispor, Kayseri Erciyesspor, Şanlıurfaspor ve 1461 Trabzon’dan ikisi daha bu lige veda edecek” 
Yukarıda isimleri geçen kulüplere baktığınızda, Yeni Malatyaspor Süper Ligde, Altınordu ve Boluspor bu sezon Süper Lige çıkma mücadelesi veriyor. Kayseri Erciyesspor amatör kümeye düşerken, Karşıyaka, 1461 Trabzon ve Şanlıurfaspor alt liglerde mücadele ediyor. Birileri kendini toparlarken, birileri de tepetaklak olmuş durumda.  
Geçen sürede durumu stabil olan tek takım Denizlispor. Yazımın tarihine bakıldığında 2 yıl önce de ligin bitimine 5 veya 6 hafta kaldığı görülüyor. Yani bugün olduğu gibi. 2 Sezon önce bugünlerde de aynı şeyleri düşünüyor, aynı şeyleri yazıyor, aynı şeyleri hissediyormuşuz. Dünkü yazımla 2 sezon önce yazdığım yazıda değişen tek şey takımların isimleri.  
Horoz, yıllardır yoğun bakım ünitesinde yatan, zaman zaman iyileşme emareleri gösterse de o odadan çıkacak kadar durumu bir türlü düzelemeyen bir hasta, sevdikleri de her gün yoğun bakımın kapısının önünde gelecek iyi bir haberi bekleyenler gibi.  
Geçen haftaki bir yazımı, “Bu camia yıllardır düşecek miyiz, kalacak mıyız? endişesiyle yaşamaktan bıktı” cümlesiyle tamamlamıştım. 
2 Yıl önce yazdığım yazıyı okuyunca, geçen haftaki yazımın son cümlesinin ‘cuk’ diye oturduğunu gördüm. Haksız mıyım? 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018