ALTAY VAROL - YAPILACAK ÇOK İŞ VAR(!) | Denizli Hizmet Gazetesi -

YAPILACAK ÇOK İŞ VAR(!)
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

3/4/2018
Ankaragücü galibiyeti Denizlispor için adeta bitkisel hayattan çıkma maçı oldu. 17 Haftadır 16.sıradaki yerinden gram kımıldayamayan Yeşil siyahlılar, bu ligin bence en istikrarlı üç beş takımından biri olan Ankara ekibi karşısında hak ettiği bir galibiyet aldı. 
Maç günü yayınlanan yazımda; Denizlispor’un ekmek, Ankaragücü’nün tatlı peşinde olduğunu yazmıştım. Daha çok ihtiyacı olan takım, daha çok isteyerek ve daha iyi oynayarak istediğini aldı. Bu maçta alınan skor kadar sevindirici olan, maçın büyük bölümünde aynı oyun disiplininde mücadele edilmesi ve iyi oyunun maçın büyük bölümüne yansıtılması oldu. Denizlispor sezon başından bu yana oynadığı birçok karşılaşmada bunu pek yansıtamamıştı. Biraz daha dikkatli, final paslarında biraz daha doğru tercih ve son vuruşlarda biraz daha becerikli olunabilseydi maç çok farklı da bitebilirdi. 
12.Haftada Ankaragücü’ne yenilerek 16.sıraya düşen ve 17 hafta boyunca buradan kurtulamayan Denizlispor, yine bir Ankaragücü maçında adeta yeniden hayata döndü ve ateş hattının dışına çıkmayı başardı. Bu maç hem oynandığı hafta, hem rakibin bulunduğu konum hem de bir haftalık milli maç arası sonrası konsantrasyon eksikliği yaşanma ihtimali açısından çok kritik bir maçtı.  
Fatih Tekke, hem kalede hem de savunmada beklemediğimiz rotasyona gitti. Maçta herkes elinden geleni yaptı ancak Ziya’yı yine ayrı bir yere koymak lazım. Sezon başından beri birçok kez yazdım. Ziya ve Kappel ikilisi istedikleri zaman bu takımı uçurur. Birbirlerini görmeden birbirleriyle oynayan iki müthiş kanat oyuncusu. Bunlara bir de tecrübesiyle Mehmet Akyüz’ü eklediğinizde gol yollarında sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ligin ilk yarısında Kerem Can için yazdıklarımı şimdi Burak Altıparmak için yazma ihtiyacı görüyorum. Oynadığı her maçta nerede bir tartışma çıksa herkesten önce koşup giden, hakemle, rakiple sürekli didişen bu oyuncuyu birileri uyarmalı. Yoksa olmadık yerde takımın başını yakacak. 
Velhasıl; Denizlispor büyük bir ihtimalle bir daha düşmeyeceği düşme hattından kurtuldu. Artık yukarıya doğru yavaş yavaş ilerlemesini bekleyeceğiz.  
BUNU DA GÖRDÜK YA! 
Bu önemli galibiyetin önüne geçen protokol tribünündeki olaylarla ilgili de bir cümle yazayım. Biz tribün terörünü engellemek için yasa çıkarsak ne olacak? Kulüp yönetenler şiddete başvurduğu sürece biz taraftarlara Fair-Play’i nasıl anlatacağız? Kelli-felli, mevki-makam sahibi, okumuş-yazmışlar yumruklarını konuşturuyorsa, sokaktaki taraftar ne yapmaz ki?  
26 Yıldır Denizlispor’u takip ediyorum. Zaman zaman küçük tartışmalar, karşılıklı söylemler yaşadık ve gördük o protokol tribününde. Ama bu hiçbir zaman fiiliyata dönüşmemişti. Dün basına dağıtılan fotoğraflardaki görüntüler öyle geçiştirilecek bir olay olmadığını daha net ortaya koyuyor. Türkiye’de tel örgülerin ilk söküldüğü stat olan Denizli Atatürk Stadı’nda yaşananlar, bir sporsever ve bu statta yarım asrını geçirmiş bir gazeteci olarak beni üzdü. Denizlispor yönetimi yaşananlarla ilgili hukuki bir süreç başlattı. Sonucu göreceğiz ancak ben bu yaşananların, güzide iki kulübün taraftarları arasında kin ve nefret tohumlarının ekilmemesini temenni ediyorum.  
Sezon sonlarına doğru amatörlerden profesyonel liglere kadar yaşananlara bakılınca daha çooook yol almamız gerektiği bir kez daha ortaya çıkıyor. Hem de kulüp, tribün ve etiket ayırımı yapmadan.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018