ALTAY VAROL - BİRİ EKMEK BİRİ TATLI PEŞİNDE | Denizli Hizmet Gazetesi -

BİRİ EKMEK BİRİ TATLI PEŞİNDE
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

30/3/2018
Ankaragücü maçı Denizlispor için galibiyetle tamamlanması ancak aksi bir durumda gardının düşmemesi gereken kritik bir maç. 
Sezon başından beri yaşadığı ekonomik sıkıntılara rağmen hedefinden hiç sapmayan ve geçen sezon çıktığı 1.Ligi şampiyon olarak tamamlayarak 6 sezon sonra yeniden Süper Lige çıkmayı planlayan Ankaragücü’nü yenmek hem puan hem moral açısından Horozlar’a çok şey katacak. Denizlispor’un 32.hafta oynayacağı Samsunspor maçı dışında 6 puan değerinde olan başka bir maçı yok. Artık rakibi olmayan takımlarla mücadele edecek olması avantaj. 
Her ne kadar biri zirvede biri düşme potasında olsa da, bence bu ligin en kaliteli kadrosuna sahip takımlarından ikisinin mücadelesini izleyeceğiz. Bugüne kadar izlediğim Ankaragücü’nün en büyük özelliklerinden biri çok sabırlı olmaları ve oyun düzenini 90 dakikanın büyük bölümüne yaymaları. Zaman zaman kolay kazanır dediğimiz maçlarda zorlanmalarına rağmen, oyun disiplininden kopmamaları sebebiyle gitti denilen maçları bile lehlerine çevirebiliyorlar. Taraftarından aldığı desteği zaten anlatmaya gerek yok. Belki de bu Sarı lacivertli takımın en büyük itici gücü. 
Şu anda Ankaragücü’nü çalıştıran teknik direktör İsmail Kartal, Denizlispor’un 1993-1994 sezonundaki şampiyon olan kadrosunun değişmez futbolcularından biriydi. Yanlış hatırlamıyorsam futbolculuk hayatındaki son şampiyonluğu Denizlispor forması altında yaşadı. O günler bugün gibi hafızamdadır.  
Ankaragücü maçı Denizlispor’un iç sahada oynayacağı son 3 maçtan biri. Gerçi işini doğru yapanlar için artık iç dış saha kavramı pek önemli değil. Bir hafta içinde antrenman sahasında çalıştığınızı sahaya yansıtamadıktan sonra taraftarın tezahüratları kulağınızı bile okşamaz. Bunu geride bıraktığımız birçok maçta gördük. Önce teknik heyet ve futbolcular derslerine iyi çalışıp, çalıştıklarını sınavda yani maçta gösterecekler daha sonra taraftarın desteğini isteyecekler. En kalabalık veya en iyi tezahürat yapan taraftara sahip takımlara puan verilmiyor çünkü.  
Denizlispor düşme hattında ve bir an önce çıkması gerekiyor. Bunu yapacak olanlar da teknik heyet ve futbolculardır. Mevcut durumda ‘Az taraftar geldi, az tezahürat yapıldı’ gibi şeyler mazeret kabul edilemez. Bu maça bir taraftar bile gelmese, Yeşil siyahlıların maçı kazanmak için ellerinden geleni yapmasından başka görevleri ve çareleri yok.  
Bu maçta Denizlispor Teknik Direktörü Fatih Tekke’nin çıkaracağı kadroyu çok merak ediyorum. Daha önce de yazmıştım; Fatih hoca özellikle Manisaspor ve Altınordu maçında bana göre yanlış oyuncu değişiklikleri sebebiyle puan kayıplarının baş sorumlusu. Ankaragücü maçında çıkaracağı ilk 11 ve daha sonra maçın gidişatına göre yapacağı oyuncu ve taktik değişikliği, Fatih Tekke’yle ilgili flu olan bazı izlenimlerimi netleştirecek.  
Denizlispor-Ankaragücü maçı tam bir taktik savaşı olacaktır. Maça iyi konsantre olan, dersine iyi çalışan, en az hata yapan, bulduğu pozisyonları cömertçe harcamayan, sakin ve disiplini elinden bırakmayan oyuncular ile rakibini iyi analiz eden, nerede, nasıl, ne zaman ve hangi oyuncularla maçı kazanacağı konusunda doğru karar veren teknik adamın güleceği bir maç izleyeceğiz. 
Denizlispor ekmek, Ankaragücü tatlı peşinde.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018