ALTAY VAROL - HEYECANSIZ HEYECAN | Denizli Hizmet Gazetesi -

HEYECANSIZ HEYECAN
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

30/3/2018
Spor Toto 1.Ligde artık son 6 haftaya girildi. Milli maçlar sebebiyle verilen bir haftalık ara, uzun süredir devam eden heyecanı biraz düşürdü. 
Bugün heyecan yeniden başlayacak. Yine merak ve heyecanla hafta sonunda oynanacak maçların sonuçlarını bekleyeceğiz. Tabi ki en önemlisi de Pazar akşamı oynanacak Denizlispor-Ankaragücü maçını. O hengamenin içinde olmamızdan mıdır bilinmez, sanki bu sezon şampiyonluktan ziyade düşme hattında daha büyük bir heyecan yaşanıyor gibi geliyor bana. 
Can derdinde olanların mücadelesi daha bir başka oluyor. Çünkü bu sezon düşme adayı olan kulüpler büyük camialar. Denizlispor, Adanaspor, Samsunspor ve Eskişehirspor kulüplerinin 2.Lig gibi 3.kategori bir lige oynaması (Adana Demirspor daha önce birkaç kez alt liglerde oynadığı için bu kulübü ayrı tutuyorum) kolay kolay camialarının kabullenebileceği bir durum değil. 
Daha önceki birkaç yazımda da değindiğim gibi henüz hiçbir şey bitmiş değil. Gaziantepspor ve Manisaspor’un akıbetine uğramamak için en az 5 takım büyük mücadele veriyor. Son düzlüğe en iyi şekilde hazırlanan, hem saha içinde hem de saha dışında daha iyi organize olan, futbolun saha içi ve saha dışı doğrularını en iyi yapan, kısacası yönetimiyle, teknik heyetiyle, futbolcusuyla, taraftarıyla hatta ve hatta basınıyla birlik beraberlik içinde olanlar bu cendereden kurtulacak. 
Denizlispor’da saha içi çalışmaları ne durumda, bunu bilmemiz mümkün değil (Teknik heyet ve futbolcuların psikolojisi, bu ikilinin maçlara ne kadar konsantre oldukları, varsa yaşanan sıkıntıların giderilme noktasında neler yapıldığı v.b) Yani sahanın içinde olacaklar kendilerini nasıl hazırlıyorlar onu kendileri biliyor. Onlar saha içinde yapılması gerekenlerle ilgili elbette çalışıyordur. 
Ancak işin bir de saha dışındaki durumu var. Ankaragücü gibi hayati bir maç öncesi Denizli’de maalesef olması gereken bir hava yok. Bundan önceki yıllara baktığımda yönetimin bu konuda pasif kaldığını söyleyebilirim. Ne bir basın toplantısı düzenleniyor ne taraftarların maça gelmesiyle ilgili ekstra bir çalışma yapılıyor. Bazı taraftar grupları sosyal medya üzerinden bu havayı oluşturmaya çalışıyor ancak bunun yeterli olduğunu da söylemek zor. 
Ankaragücü taraftarlarının kendileri için ayrılan biletleri 3 dakikada tükettiğini duyuran Denizlispor yönetimi, kendi taraftarlarını maça çekmek için bir şeyler yapmayacak mı acaba?  
Acaba bir şeyler yapılıyor da, bizim mi haberimiz olmuyor(!)  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018