HAMİT TEKKANAT - ZARRAP | Denizli Hizmet Gazetesi -

ZARRAP
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

8/12/2017
Gündemdeki Zarrap davasının ne olduğunu, neler döndüğünü, yapılan işlemlerin içeriğini normal bir vatandaşın anlama şansı çok değil. Bu yüzden bir arkadaşımın yazısından alıntı yaparak açıklamayı uygun gördüm. Buyurun anlayacağınız dilden Zarrap davası… 
 
“Bahsi geçen bu milyarlı milyonlu Euro’lar ABD'nin ya da İran'ın değil, zaten bizim paralarımız. 
Birleşmiş milletler İran'a ambargo koyuyor, Ambargonun sebebi İran'ın nükleer silah geliştirmesini engellemek. Ambargoya göre İran'a mal satmak veya İran'dan mal almak yasak değil, İran'a para aktarmak yasak. Çünkü İran Nükleer tehdit, Bu teknolojiyi geliştirmesini engellemek amaç. 
İran sana doğalgaz veya petrol satınca bunun parası Halkbank'a yatıyor. İran bu parayı doğrudan çekemiyor. Senin ihracatçın İran'a mal satıyor, parasını Halkbank’taki bu hesaptan çekiyor. 
İran'ın parasını harcayabilmesinin tek yolu bu, karşılıklı alışveriş yapmak. 
 
Zarrab, Halkbank ve bakanlar ne yaptı? 
 
Halkbank’taki bu parayı İran'a ihracat yapmış gibi göstererek üçkâğıtçılıkla çekip Altın, Euro, dolar vs. aldılar. Bu parayı yasadışı yollardan İran'a transfer ettiler. İran'a yapılan ambargoyu delmiş oldular. 
Bu hırsızlık yapılmasaydı İran bizden milyarlarca dolar değerinde mal almak zorunda kalacaktı. Türkiye'de işler artacak, çarklar dönecekti. 
%4 rüşvet karşılığı İran’ın bloke parasını yasadışı yollarla İran’a gönderdin. Siyasetçinin cebine 45- 50 milyon Euro girdi. (şimdilik görünen rakam) bir o kadar Zarrab sebeplendi (%50-%50). Ayrıca Zarrab bir miktar daha kendine yonttu. 
Yapılan hainlik nedeniyle Türkiye 4-5 milyar dolarlık üretim ve ticaret yapamadı. 
Siyasetçi 1.5 birim aldı, Zarrab 2.5 birim aldı, toplam %4 etti. Siyasetçi olarak cebine girecek 1.5 birim para için, Türkiye'nin 100 birim ticareti engellendi. 
Anladın mı kardeşim? 
 
Daha bitmedi, Amerikan Mahkemesi Türk bankalarına yaklaşık 100 birim ceza kesecek. Onları da Türk halkı ödeyecek. Ödemeyiz dersek, Türk bankacılık sistemine uygulanacak ambargo ve ekonominin bozulması ile en az 500 birim para bu milletin cebinden çıkacak. Yani anlayacağın bu vatanın her bir ferdine her bir karış toprağına ihanet ettiler. 
Bu olay Amerika'nın ülkemize oynadığı bir oyun değil. Çünkü bu ambargo delme mevzusunu görüp defalarca uyarmışlar. Bunlar yöntem / şirket / banka değiştirip devam etmişler. 
Neden böyle bir riske girmişler? Çünkü havadan inanılmaz paralar geliyor. Düşünsenize 50 milyon Euro ‘lük banknotu kâğıt olarak hurdacıya satsan köşeyi dönersin. Öyle bir para geliyor havadan. Normalde böyle bir para kazanması mümkün değil birinin. 
Rusya da bu üçkâğıdı görüp raporlamış. 
İran da salak değil, parasının tırtıklandığını görüp Reza'nın ortağı Babek Zeycani'yi idama mahkûm etti. 
Özetle daha hala bu olayı savunan ya ülkesine düşmandır, ya aklı yoktur. 
 
Alıntıdır..






Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52




MEGA TASARIM © 2018