HAMİT TEKKANAT - GÜNDEMDEKİ KONULAR | Denizli Hizmet Gazetesi -

GÜNDEMDEKİ KONULAR
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

14/11/2017
Gündemdeki önemli bir konu İran ve Irak’ta yaşanan depremin Türkiye’deki fay hatları harekete geçirip geçirmeyeceği. Prof. Celal Şengör, aynı fay hattı üzerinde gerçekleşen depremleri tek tek sayarak bundan sonraki süreç için Erzincan’ın doğusu ve İstanbul’u işaret etti. Şengör İstanbul’da beklenen depremi 7,6 şiddetinde olabileceğini ifade etti. İstanbul’da 7,6 şiddetinde bir depremin olması tam bir felaket olur. Deprem toplanma alanları talan edilen İstanbul’da olası bir deprem Türkiye için büyük kriz olacaktır. 
Yerli otomobil konusu ülkemizin uzun süredir gündeminde. Şimdiye kadar yapılan hazırlıklar ve harcanan 46 milyon Euro çöpe atılarak, yerli otomobil yapacak 5 babayiğit Cumhurbaşkanı tarafından ilan edildi. Bu konudaki gelişme benzin ve motorinle çalışacak araçlardan elektrikliye dönüş yönünde. Bu gelişmeler yaşandıktan hemen sonra elektrikli otomobil konusunda uzman olan Tesla’nın patronu Elon Musk ülkemize geldi. Elon Musk gönlümüzü kazanacak davranışlarda bulundu, Anıtkabir’den resim paylaştı, Atatürk’ü övücü mesajlar attı, hamama gitti ve kebap yedi. Bunlar tesadüf değil, belli ki Elon Musk’un aklında Türkiye ile ilgili pek çok proje var. Tesla, ilk elektrikli otomobilini 2012’de satışa sundu. Dünyada elektrikli otomobil pazarının lideri Renault- Nissan- Mitsubishi grubu, Tesla ikinci sırada geliyor. Grup bugüne kadar 500 bin elektrikli otomobil satmış, Tesla ise 230 bin. Türkiye’nin bunlar ve diğer üreticilerle rekabet etmesi için elini çabuk tutması gerekiyor. Temennimiz bu çalışmalara bir an önce başlanmasıdır. Çünkü artan akaryakıt fiyatları giderek canımız daha da çok yakıyor.  
Terör örgütü PKK ile mücadele yurt içinde ve sınır ötesinde olanca hızıyla davam ediyor. Bitme noktasına gelen örgütü ayakta tutmaya çalışan Kandil, üst düzey teröristlere verdiği talimatla verilen büyük kayıpların gizli tutulmasını isterken çaresizliğini de ortaya koydu. Son dönemde örgüte katılanların sayısı hızla düşerken, başına ödül konulanlardan saf dışı edilenlerin sayısı da arttı. Irak ve Suriye’de IŞID’in sonunun getirilmiş olması, PKK’yı iyice tedirgin etti. Çünkü bu kaos ortamında rahat hareket etme imkanı bulan örgüt, IŞID’in saf dışı kalması ile yurt dışı desteklerinin kesilmesi ile karşı karşıya kalacak. Irak’ta olduğu gibi, Suriye devleti de IŞID’i bitirdikten sonra Kürtlere kaptırdığı toprakları geri almak için harekete geçerse PKK’nın Suriye kolu sıkıntıya düşecek, ağırlığı Suriye’ye vermek zorunda kalacak. PKK’nın kaderi büyük ölçüde Irak ve Suriye ile ilişkilerimizin gelişmesine göre şekillenecek.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018