HAMİT TEKKANAT - CAM FİLMİ YASAK! | Denizli Hizmet Gazetesi -

CAM FİLMİ YASAK!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

2/11/2017
Cam filmini serbest hale getiren kanun maddesi geçtiğimiz yıl 26 Ekim tarihinde resmi gazetede yayınlanmıştı. Tam bir yıl sonra cam filmi yasaklandı. Yasaklama sebebi kamu güvenliği imiş. Piyasaya bakıyorsunuz simsiyah filmlerden film olduğu bile belli olmayana kadar çeşit çeşit uygulamalar var.  
Cam filminin güneş ışınlarını kestiği ve faydalı olduğu bilinirken böyle toptancı bir yaklaşımı anlamak mümkün değil. Yasaklamada belli bir kriter konulabilirdi. Yıllardır cam filmi serbest olduğu için piyasada 5 milyona yakın filmli araç olduğu söyleniyor. Polisler ceza yazmaya başladığı için eskiden 50 liraya sökülen film fiyatı şimdi 10 liranın üstüne çıkmış. Bu film hikayesinde gerçek maksadın çok ceza kesip bütçeye gelir sağlamak olduğunu sanıyorum. Aksi takdirde ya bir kriter konurdu, ya da sökülmesi için süre tanınırdı.  
Cam filmine kafayı takan sayın hükümet yetkililerine bir tavsiyem var. Filmli araçlardan daha tehlikeli IŞID militanı tipliler sokaklarda dolaşıyor, onlara neden ses çıkarmıyorsunuz? Erkekler takkeli, cübbeli, şalvarlı, bir karış sakallı, kadınlar ise sadece gözleri görünecek kadar kara çarşafa bürünmüş durumda. Kara çarşafın içindekinin kadın mı, erkek mi olduğu bile belli değil.  
Bir arkadaşımın İstanbul Atatürk Hava Limanında yaşadığı olayı aktararak diliyorum ki belki birileri okur da gerçek tehdidin ne olduğunu anlar… 
“Ağustos 2017’de Türkiye’ye giriş için pasaport kontrolde beklerken yanımdaki sırada beyaz uzun elbiseli bir Arap erkeği, 3 tane kara çarşaflı kadın, 2’si eşi biri kızıydı muhtemelen çünkü yaşı küçük olan kızın yüzü açıktı, diğer ikisinin ise gözlerini bile görmek neredeyse imkânsız o kadar kapalı yani. Tabi benim tüm merakım pasaport görevlisinin kimlik kontrolünü nasıl yapacağı ve nasıl davranacağıydı. Sırası gelen herkesin önce pasaportundaki fotoğrafına sonra da dikkatle yüzüne bakan polis memuru sıra kara çarşaflı iki kadına geldiğinde onların yüzüne bakmak için başını bile kaldırmadan pasaportlarına mührü vurdu. O kadar sinirlendim ki sıra bana geldiğinde benim sıramdaki memura “ Çok affedersiniz ama meslektaşınız memur bey 2 kara çarşaflının kimlik tespitini bırakın yüzüne, gözüne bakmayı, bakmak için kafasını kaldırmadan nasıl yaptı çok merak ediyorum!” dememek için çok zorlandım. Ülkemin içinde bulunduğu durumdan dolayı bu soruyu sorarak sadece kendi başımı derde sokacağımı bildiğim için sinirden titreyerek, ülkemin geldiği noktadan utanç ve öfke duyarak adım attım vatanıma!” 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018