HAMİT TEKKANAT - PROFESÖRÜ BÖYLE DÜŞÜNÜRSE… | Denizli Hizmet Gazetesi -

PROFESÖRÜ BÖYLE DÜŞÜNÜRSE…
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

13/10/2017
Din adamlarının resmi nikâh kıyması konusu bugünlerde TBMM’de tartışılıyor. Bu konu müftülere nikâh kıyma yetkisi verilmesi olarak gündeme getirildi, sonra görüldü ki sadece müftüler yeterli olmuyor, din adamlarının da dâhil edilmesi gerekti.  
Türkiye’nin böyle bir düzenlemeye ihtiyacı yoktu. Böyle bir ihtiyaç olması için nüfus memurluklarında kuyrukların oluşması, saatlerce sıra beklenmesi gerekirdi. Sıkıntı yoktu ama AKP’nin kafasında adım adım ülkeyi laiklikten uzaklaştırmak, Araplaştırmak düşüncesi vardı. Bu düşüncenin hayata geçirilmesinin hiçbir faydası yok, zararı ise sayılamayacak kadar ağırdır. Ülkemizde din adamları yıllardır çocuk denecek yaştaki kız ve erkeklere nikâh kıyarlar. Eğer şikâyet olmazsa, bu gençler yaşları tutunca da resmi nikâh kıydırır veya kıydırmadan hayatlarına devam ederler. Siz hiçbir din adamına çocuklara nikâh kıydı diye ceza verildiğini duydunuz mu? Oysa o çocukların kendileri, anne veya babaları ceza almak durumundadır.  
Din adamlarına nikâh kıyma yetkisi verilmesi çocuk yaşta evliliği teşvik eder, kadın hakları istismar edilir. Ülkemizde kadın hakları günden güne azalıyor. AKP’nin gözünde kadın evinde oturan, en az 3 çocuk doğuran, kendini erkeğin iradesine teslim etmiş ve başını da kapatmış bir kişilik olarak görülüyor. Kadının evlenemeyeceği, dul kalacağı, boşanacağı, eşinin işsiz olabileceği ya da çalışamayacak durumda olması nedense düşünülmüyor. Kadın erkek eşitliği deyince akıllarına sadece fiziki anlamda eşit olmama kavramı geliyor. Kadın ve erkeğin bir elmanın yarısı gibi eşit oldukları, bir yarısı olmadan diğer yarısının olamayacağı düşünülmüyor. Bizde kadın hakları günden güne geri giderken Suudi Arabistan’da kadınlara araç kullanma izni verildi diye adeta bayram ediliyor.  
Din adamlarının nikâh kıyması konusunun tartışıldığı bu günlerde bir ilahiyat Prof. olan Cevat Akşit TV5’de bakınız neler söylemiş; “Cinsel münasebet esnasında affedersiniz eşeklerin yaptığı gibi tamamen soyunmayın. Çünkü orada melekler vardır, siz soyunursanız melekler dışarıya çıkar(!!) Şeytan da odada kalır ve oluşacak çocuk da şeytanın nasibi olur”. Hoca eşekler demiş ama ben giyinik çiftleşen hayvan hiç duymadım. Eşlerin birliktelikleri sadece çocuk yapmak için de değildir. Ayrıca şu melekler ve şeytan yatak odamıza bari girmesinler. 
Kim bu okumuş cahillere dur diyecek. İşte size nikâh kıyma yetkisi vereceğiniz kesimin en bilgililerinden birisinin sözleri, bir profesör böyle düşünür ve dile getirirse acaba sade din adamları neler söyleyecek düşünün bir kere.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018