HAMİT TEKKANAT - ZİHNİYET FARKI | Denizli Hizmet Gazetesi -

ZİHNİYET FARKI
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

6/10/2017
Hollanda’da savunma bakanı, Mali’de iki askerin ölümünde sorumluluğu üzerine alarak istifa etti. İki askerin ölüm sebebi tatbikat sırasında arızalı havan toplarının patlaması. Milli savunma bakanı ile birlikte genelkurmay başkanı da istifa etmiş.  
Bizde benzeri olaylar neden yaşanmıyor diye sormayacağım. Sadece geçtiğimiz hafta verdiğimiz şehit sayısı 18. Artık televizyonlar, özelikle yandaş kanallar şehit haberlerini ya araya sıkıştırıyor ya da çok kısa veriyor. AKP’liler referandum öncesi EVET çıkarsa terörle daha iyi mücadele edileceğini hatta terörün bitirileceğini söylüyorlardı. Son 13 yılın en fazla şehidini bu sene vermişiz. Terör neden azalacak yerde artıyor? AKP iktidarı devleti istediği gibi yönetme imkânına sahip iken, neden terör durdurulamıyor. Acaba sebepleri araştırılıp, sorumlular hakkında işlem yapılmadığından mı, yoksa güvenlik güçlerinin tepesinde FETÖ kılıcı süreci salladığından mı? Birilerinin bunun hesabını vermesi lazım ama nerede? Türkiye’nin en büyük ilinin belediye başkanı istifa ediyor, sebebini “adam yerine konulmamak” olarak açıklıyor, duyda inan! Suçu varsa hesabını vermeli, istifa etmek suçların üstünü kapatmaz ki.  
Yıllardır üzüldüğüm bir diğer konu var ki, aynı manzarayı gördükçe içim parçalanıyor. Bildiğiniz gibi Güneydoğu’da görev yapan askerlerin çoğu ya uzman ya da sözleşmeli asker. Yani sivilde kendine bir iş bulamamış, gariban çocukları. Şehit evlerine bakınız, içiniz parçalanır. O gariban çocukları şehit oluyor cenaze töreninde bakanlar, komutanlar, askeri ve sivil erkân ön safta yerlerini alıyorlar. Televizyonlar özellikle hangi bakan, komutan ya da milletvekilinin törene katıldığını mutlaka gösteriyor ve söylüyor. Hesap vermesi gerekenler ön safta, garibanın yakınları arka saflarda. Arka saflar, ön saflardan hesap sormadıkça bu manzara maalesef hep devam edecek. Devlet erkânının bir de şehitliği öven sözleri var ki hayretler içinde kalıyorum. “Ne mutlu şehit olana ne mutlu şehit ailelerine” imiş. Kendi çocuklarının bedelini ödeyip ya da sakat raporu alarak askerlikten kurtaranlar garibanlara adeta teselli ikramiyesi dağıtıyor.  
Yazık oluyor vatanımın saf ve güzel insanlarına, yazı oluyor fidanlarımıza… 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018