HAMİT TEKKANAT - KAVGACI ÜSLUP | Denizli Hizmet Gazetesi -

KAVGACI ÜSLUP
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

18/9/2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yaptığı bir konuşmada “Demokrasi için gerekirse kavga edeceğiz” deyince “Eyvah yine Cumhurbaşkanının ayağına pas verdi” diye düşündüm. Yanılmamışım Cumhurbaşkanı derhal bu pası gole çevirdi. Cumhurbaşkanı “Kişiye anlayacağı dilden yanıt verilir. Kavgaysa kavga” dedi.  
15 senelik AKP iktidarı döneminde gördüğünüz ve giderek alıştığımız manzara şu; AKP ve özellikle de onun başkanı Erdoğan ile içeride kimse kavga edemez, ederse de sopayı yer oturur. İçerideki kavgaları sürekli kazanan Cumhurbaşkanımız bu alışkanlığını yurt dışına taşımakta da sakınca görmedi. Oysa diploması kavga ile yürümez. Diplomasi; dış politikada sorunların barışçıl yöntemlerle ve müzakereler yoluyla çözülmesini ifade etmektedir. Diplomatlık mesleği bu yüzden gerekli olmuştur. Diplomasi sabır ve zekâ ister. Bakınız diploması için hangi yakıştırmaları yapmışlar;  
-Çaktırmadan kendi çıkarlarını kabul ettirmeye dayalı politik bir olgu, 
-Sağ gösterip sol vurma sanatı, 
-Taş bulana kadar “cici köpek” deme sanatı, 
-Uluslararası yalan söyleme sanatı, 
-Dil cambazlığı. 
Cumhurbaşkanı diploması kurallarını hiçe sayıp Kasımpaşalı tavrıyla “Ey Almanya, Ey ABD, Ey Rusya vb” diyerek dünyaya meydan okuyor. İçeride işe yarayan bu tavır dışarıda maalesef işe yaramadı. Geldiğimiz duruma bakınız; Almanya, Avusturya, Hollanda, Mısır, ABD, Suriye ile kavgalıyız. Özellikle de ABD ve Almanya kavgası son günlerde zirvede. Bu kavgalardan zarar görmeden çıkma şansımız ise maalesef hiç yok. Sadece dışarıda kavga etsek eyvallah da bir de iç cephemiz var. İç cephede kavga değil çarpıştığımız düşmanlar var. PKK, IŞID, FETÖ, DHKPC vs.  
İktidarın CHP ile kavga etmesi ne içerideki sorunları çözüyor ne de dışarıda. Tam tersine iktidar ve muhalefet kapıştıkça düşmanlarımız bayram ediyor. Bu kavganın topluma yansıması ise kaçınılmaz. Ankara’da yaşanan son olay bunun delili. HDP milletvekili Aysel Tuğluk’un annesi Ankara’da vefat etmiş ve Gölbaşı’ndaki mezarlığa defnedilecekmiş. Kendini bilmez bir grup slogan atarak defin işlemine engel olmaya çalışmış. Cenaze mezardan alınarak Tunceli’ne götürülmüş.  
Hala kavgaya devam mı? Ey Cumhurbaşkanı, ey Kılıçdaroğlu YETER Mİ? 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018