HAMİT TEKKANAT - BU KAFAYLA! | Denizli Hizmet Gazetesi -

BU KAFAYLA!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

7/9/2017
Son günlerde Almanya ile aramız iyice açıldı. Almanya’da iktidar olması muhtemel iki partinin başkanı Türkiye’yi AB görüşmelerinden atmakla tehdit ediyor. Bu gerginliğin başlıca sebebi 16 Nisan referandumu öncesi başlayan gerginlik.  
Avrupa ülkeleri AKP’nin ülkelerinde propaganda yapmasını istemediler. AKP ise yüksek oy potansiyeli olan AB ülkeleri ile Türkiye’nin arasının bozulması pahasına ısrarcı oldu. Bu noktadan başlayan çatışmaya Almanya’daki FET֒cülerin iade edilmemesi, Türkiye’deki Alman gazetecilerin ve insan hakları savunucularının tutuklanması eklendi. Şimdi AB’nin lokomotifi Almanya, Türkiye’yi Avrupa’dan dışlamak gibi bir söylem peşine takılmış durumda. Almanya istemezse Türkiye AB üyesi olamaz.  
AB’ne girmek çok mu önemli? AB görüşmeleri başladığında, Ankara’da Melih Gökçek’in kutlamalar yapıp “AB’ne girdik” havası estirdiğinde ben hep karamsardım. AB yöneticilerinin yıllardır söylediği söz AB’nin bir Hristiyan kulübü olduğu ve Müslümanlara yer olmadığıdır. Türkiye Ortadoğu ülkeleri ile komşu, nüfusu 80 milyon, ekonomisi bozuk, adalet sistemi çökmüş, eğitim sisteminde ortaçağ kafası hâkim. AB bu yapıdaki bir ülkeyi başına bela etmek istemez ve bunda da haklıdır.  
Adalet sistemi çökmüş diyorum söz bana değil Anayasa Mahkemesi Başkanına ait. Hâkim ve savcıların üçte biri FET֒den suçlu bulunmuş. Hukuk fakülteleri yeterli eğitim veremiyormuş. Gelelim eğitim sistemindeki ortaçağ anlayışına. AKP iktidarı dindar ve kindar nesil yetiştirmek sevdasında devam ediyor. MEB İsmet Yılmaz yeni eğitim müfredatının bugüne kadar yapılmış en demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat olduğunu söylemiş. Bakınız göklere çıkartılan müfredatta neler varmış; 
-11 ve 12nci sınıf öğrencilerine öğretilecek bir konu “Bekârlık sultanlık değil, henüz karar verilmemiş bir sürecin sancılı bekleyişidir. Evlilik zihni sürekli meşgul eden gönlün sesini dindirmektir.” Bu zihniyetin meslek sahibi olmak, hayat standartlarını yükseltmek, okumak gibi derdi yok. Dertleri bir an önce evlendirip nüfus yani oy potansiyelini artırmak. 
-“Türkler gayet az yerler. Sofra zevkine az düşkündürler. Bir parça ekmekle beraber tuz, soğan ve yoğurt bulurlarsa yemek için başka şey aramazlar”. Bu sözlerin yazarının Türkiye’de yaşadığından ciddi şüphem var. Televizyonlar “Tuz ve ekmek yemeyin” derken yazarın gözleri kapalı, kulakları sağır mıydı acaba? 
-“Erkekler güç ve kuvvet yönünden daha ileri olduğundan ailenin sorumluluğu birinci derecede onlara yüklenmiştir. Kadının kocasına itaat etmesi gerekir, bu itaati ibadet sayılmıştır.” 
-Yeni müfredatta 8nci sınıfa kadar Atatürk ile ilgili konu konmamış. Laiklik daraltılmış, dini konulara ağırlık verilmiş. Cihat kavramı da müfredata girmiş. Ortadoğu’da Müslümanların cihat diyerek ve tekbir getirerek birbirini boğazladığı ne hikmetse hiç göz önüne alınmamış.  
Avrupa Birliğinin bizi almamasının 99 sebebi olabilir ama bence ilk sebebi cihatçı zihniyettir.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018