RÜÇHAN EKİCİ - OFSAYT | Denizli Hizmet Gazetesi -

OFSAYT
RÜÇHAN EKİCİ

                    Facebook'ta Paylaş     |    

15/3/2016
Ofsaytın içeriğine bağlı olarak aşağıdaki tanımlar uygulanır; 
-’Rakip kale çizgisine daha yakın’’ ifadesi, o oyuncunun kafasının, vücudunun ve ya ayaklarının herhangi bir bölümünün rakip kale çizgisine toptan ve ikinci savunma oyuncusundan daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma dahil edilmemiştir. 
-‘Oyuna müdahale’ ifadesi, bir takım arkadaşı tarafından verilen ve ya dokunulan topla oynama ve ya dokunma anlamına gelir. 
-‘Rakibe müdahale etmek’’ ifadesi, rakibin görüş çizgisini açıkça engelleyerek ve ya rakibi ile top için mücadeleye girerek, rakibin topla oynamasını ve ya oynayabilmesini engelleme anlamına gelir. 
- ‘Bulunduğu pozisyondan avantaj elde etme’ ifadesi,  
*Ofsayt pozisyonunda bulunan bir oyuncunun kale direkleri, üst direk ve ya rakibinden geri dönen ve ya seken topla oynaması anlamına gelir. 
*Ofsayt pozisyonunda bulunan bir oyuncunun, bir rakibi tarafından bilerek kurtarılan, geri dönen ve ya seken topla oynaması anlamına gelir. 
Ofsayt pozisyonunda bulunan oyuncu, eğer topu bilerek oynayan bir rakibinden alırsa(bilerek kurtarılan top dışında), bu durum ‘’bulunduğu pozisyondan avantaj elde etmek’’ olarak değerlendirilmez. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018