“FARKLILIK ZENGİNLİKTİR” YAZ KULÜBÜ BAŞLADI | Denizli Hizmet Gazetesi


“FARKLILIK ZENGİNLİKTİR” YAZ KULÜBÜ BAŞLADIOkul öncesi yaş grupbunda Türkiye’nin ilk tersine kaynaştırma yaz okulunu gerçekleştiren Denizli Otizm Derneği, bu yıl “Farklılık Zenlikliktir” yaz kulübü çalışmasını başlattı. Yaz kulübüne katılan 23 öğrenci birlikte yaşamanın ilk adımlarını atmanın mutluluğunu yaşadı.


Otizmli bireylerin ve ailelerinin toplumla tam olarak bütünleşmesi misyonuyla faaliyetlerini yürüten Denizli Otizm Derneği, bu yılda “Farklılık Zenginliktir” yaz kulübü düzenliyor. 2 Temmuz’da başlayan yaz kulübü 17 Ağustos’a kadar devam edecek.  
 
Bu yaz daha önceli yıllara göre programlarını daha da zenginleştirdiklerini belirten DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik, “Yaz kulübümüzde 24 öğrencimiz bulunuyor. Ve bu öğrencilerimiz birçok konuda eğitim alacaklar. Tersine kaynaştırma uygulamalarımız bu kulübümüzde yapılıyor. Öğrencilerimizin yarı otizmli ve bunların üçü Suriye uyruklu. 3 farklı grupta toplam 4 sınıfımız bunuyor. Onlara bu kulüpte birlikte yaşamanın önemini anlatıyoruz ve bu kaynaşmayı sağlıyoruz” dedi.  


04.07.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018