“ŞİMDİ TOPLUMSAL UZLAŞMA İÇİN REFORM ZAMANI” | Denizli Hizmet Gazetesi


“ŞİMDİ TOPLUMSAL UZLAŞMA İÇİN REFORM ZAMANI”24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili genel seçimlerinin sonuçlarını değerlendiren Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, şimdi toplumsal uzlaşma için reform zamanı olduğunu ifade etti.


24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, yüzde 88 katılım olayı ile 50 milyona yakın vatandaşın sandık başına gittiğini ve yeni bir dönemin başladığını ifade ederek, “% 88 civarı bir katılım ile 50 Milyona yakın vatandaşın sandık başına gittiği seçimde, Yüksek Seçim Kurulu’nun gün sonunda yaptığı açıklamaya göre 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak ilan edildi. Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle eş zamanlı olarak yapılan milletvekili seçimlerinde de AK Parti, 293 milletvekilini meclise göndererek mecliste de lider parti pozisyonuna yerleşti” dedi.  
 
Demokrasi timsali denilen ve örnek alınan ülkelerde dahi elde edilemeyen bir katılım ile Türkiye’nin demokrasi dersi verdiğini ifade eden Keçeci, “Demokrasi timsali dediğimiz ve örnek aldığımız ülkelerde dahi elde edilemeyen bir katılımla gerçekleşen seçimlere, ülke insanımızın bu değeri vermesi, önemli bir demokrasi olayıdır. Diğer taraftan yeni anayasa gereği Başkanlık sistemi ile yaşamaya başlayacak ülkemizin, bu sisteme nasıl ve ne şekilde uyum sağlayacağı, ayrıca nasıl bir yönetim tarzı oluşacağı da merak konusudur. Bir diğer önemli nokta da, parlamentoda AK Partinin meclis tasarrufları için özellikle MHP’ye olacak olan ihtiyacı nedeniyle nasıl bir ilişki kuracağıdır” dedi.  
 
Yeni parlamentonun uyum içerisinde çalışması gerektiğini ifade eden Keçeci, “ Temenni ederim ki; gerçekten önemli karar ve tasarrufların yapılacağı bu dönemde gerek Başkanlık gerekse Parlamento uyumlu çalışarak gerekli ve yeterli yasaları ve uygulamaları çıkararak ülke yönetiminde başarılı olurlar. Şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı. Yeni meclisimiz katılımcı kanun yapma, etkin denetim ve partiler arası uzlaşmaya dayalı yeni bir çalışma geleneği oluşturmayı başarırsa, kısa zamanda ülkemizin çok hızlı yol alacağını düşünüyorum” dedi.  
 
 


26.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018