DENİB, PAÜ VE JAPONLAR İLE PROJE İŞBİRLİĞİ | Denizli Hizmet Gazetesi


DENİB, PAÜ VE JAPONLAR İLE PROJE İŞBİRLİĞİPamukkale Üniversitesi ve Kyoto Teknoloji Enstitüsü’nün birlikte hazırladığı “Havlu Kalitesinin Tanımı ve Ölçümü” adlı TÜBİTAK destekli projeye, DENİB “TurkishTowels” markasının güçlendirilmesi faaliyetleri kapsamında destek verdi.


Proje kapsamında, 17-21 Haziran 2018 tarihlerinde Japonya’dan ilimize gelen konularında uzman akademisyenlerin yer aldığı heyet, Pamukkale Üniversitesi Tekstil Bilimleri Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Yüksel İkiz’in önderliğinde havlu üreticisi bazı firmalarda Denizli Havlusunu tanımak ve analizini yapmak üzere gözlem ve incelemelerde bulundular. 
 
Denizli İhracatçılar Birliği’ni de ziyaret eden heyet, DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, DENİB Muhasip Üyesi Selim Yaymanoğlu, DENİB Yönetim Kurulu Üyelerinden Mukaddes Başkaya, Cüneyt Demirkan ve Osman Uğurlu ile görüştü.  
 
Toplantıda, Kyoto Teknoloji Enstitüsü akademisyenlerinden AtsushiSakuma tarafından havlu kalitesinin subjektif ve objektif değerlendirilmesi konusunda gerçekleştirilen sunumun ardından; Türk havlusu üzerine karşılıklı fikir alış verişleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, proje kapsamında elyaf içeriği, iplik yapısı, hav yüksekliği, gramaj değerleri göz önünde bulundurularak toplanacak havlu örnekleri arasından test edilebilecek havluların seçilip gerekli değerlendirmelerin yapılmasının “Türk Havlusunun Standardizasyonu açısından faydalı olabileceği ve gerekli adımların atılacağının altı çizildi.  
 
 


26.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018