KARACA, “BORÇLANMA DEĞİL, GELİR ARTIŞI” | Denizli Hizmet Gazetesi


KARACA, “BORÇLANMA DEĞİL, GELİR ARTIŞI”Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Gülizar Biçer Karaca seçim gezileri kapsamında Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nin Aktepe Mahallesi’ni ziyaret etti.


Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu’da ziyareti boyunca Gülizar Biçer Karaca’ya eşlik etti. Aktepe Mahallesinde mahalle sakinleri ve esnafla sohbet eden Karaca vatandaşların sorunları dinledi, çözüm yollarını anlattı. CHP iktidarı döneminde yenilikçiliğe ve teknolojiye önem veren işletmelere destek sağlanacağını ve bu sistemin gelir artışını arttıracağını ifade eden CHP Denizli Milletvekili Adayı Gülizar Biçer Karaca, “Türkiye ekonomisinin verimlilik ve uluslararası rekabet ortamında yaşadığı sorunları aşacağız. Borçlanmayla değil, gelir artışı ve adil bölüşümle büyüyeceğiz. Batı ülkelerinin bizim gibi ülkelere ihraç ettiği üretim ve hizmet alanlarını değil; teknoloji, bilim ve AR-GE ile beslenen sektörleri geliştireceğiz” dedi.  
 
CHP iktidarında Türkiye’nin ve bununla birlikte hep birlikte kazanılacağını ifade eden Karaca, “Ekonomimizin kendi haline bırakılmış üretim yapısı, büyümeyi istihdamla taçlandıramıyor. Büyüyen istihdam açığı nedeniyle iş bulamayanların sayısı artmakta, gençlerimiz ve kadınlarımız iş gücünden dışlanmaktadır. Çalışanlarımız ise kayıt dışı istihdam ve iş güvencesizliği nedeniyle her an işlerini kaybetme riski altındadır. Bu nedenle, mevcut iktidarın yarattığı ekonomik istikrarsızlığın yol açtığı sorunlara acilen cevap vermek, çalışanlarımızın piyasa mekanizmasındaki risklere karşı korumak ve sosyal dışlanmışlığa maruz kalan yurttaşlarımıza destek olmak için, tüm yoksul ve dışlanmış kesimleri kapsayacak sosyal politikaları uygulayacağız. Hakça Paylaşım Programı kapsamında uygulayacağımız sosyal politikalar, iki ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlardan birincisi Aile Sigortası, ikincisi ise yoksul kesimler lehine gerçekleştireceğimiz vergi reformudur. CHP iktidarı ile hep birlikte kazanacağız” dedi.  
 


13.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018