“EŞİTSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ” | Denizli Hizmet Gazetesi


“EŞİTSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Adayları Gülizar Biçer Karaca, Teoman Sancar ve Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu Atatürk Caddesi’ndeki esnafları ziyaret etti dertlerini dinlediler.


Milletvekili adayları Gülizar Biçer Karaca ve Teoman Sancar vatandaşlar ve esnaf tarafından ilgi ile karşılandı. Esnafalar ve vatandaşlarla buluşmaktan mutlu olduklarını, onlarla tanımaktan onur ve gurur duyduklarını belittiler. Gülizar Biçer Karaca “Esnafımızın rahat etmesi, emeğinin karşılığını alması için Esnaf Bakanlığı kurarak, esnafların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Suriyelilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf şekilde iş yaparak haksız rekabet etmesini önleyeceğiz. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayacağız. Esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız. Aynı alanda iş yapan esnafın çarşılar ve sanayi siteleri halinde örgütlenmesine destek olacağız. Ortak malzeme ve hizmet kullanımı ile giderlerini düşüreceğiz. Esnafın kurduğu kümelenme şirketleri ve sosyal işletmelere vergi avantajı sağlayacağız. 18 yaşın üzerindeki kalfalara 24 aya kadar uzun vadeli sigorta primleri için kalfalık borçlanması getireceğiz. Meslek lisesi veya çıraklık eğitim merkezlerine devam eden gençleri istihdam eden esnaf ve sanatkarlara vergi indirimi, sigorta primi indirimi gibi destekler sağlayacağız” dedi. 
 
CHP Milletvekili Adayı Teoman Sancar’da, CHP iktidarı ile esnafın artık rahat bir nefes alacağını belirterek” Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Esnafın kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Gelir dağılımı eşitsizliğini ortadan kaldıran vergi reformunu hayata geçireceğiz. Asgari ücretten alınan vergileri kaldıracağız. Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Herkesten gücüne göre vergi alacak, vergi gelirleri içinde dolaylı vergilerin payını azaltarak, gelir vergisi dilimlerini gelir adaleti esasına göre yeniden ayarlayacağız. Kurumlar vergisindeki istisnaları gözden geçirecek ve haksızlığa yol açan vergi muafiyet ve istisnalarını kaldıracağız. Vergi cennetlerine kaçırılan kazançları vergilendireceğiz. Kayıt dışı ekonomiyle mücadele edecek, kayıt dışılık oranını hızla düşüreceğiz. Sosyal güvenlik primlerini, gelir idaresi aracılığıyla toplayacağız. Özel sektör ve belediyelerin kamuya olan borçlarını, özellikle SGK’ye olan borçları ile KDV alacaklarını mahsuplaştıracak ve KDV iadelerini kısa süre içinde gerçekleştireceğiz. Üreten, büyüyen hakça bölüşen Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 24 Haziran’da hep birlikte kazanacağız” şeklinde konuştu.  


12.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018