“DENİZLİ’DE İHRACATI 4’E KATLADIK” | Denizli Hizmet Gazetesi


“DENİZLİ’DE İHRACATI 4’E KATLADIK”AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti iktidarında Denizli ihracatının 4 kat artarak 2,6 milyar dolara ulaştığını belirtti. Şahin Tin; “Denizli, çalışkan, üreten, yeniliklere açık bir kent. Denizli AK Parti iktidarıyla bu potansiyelini daha iyi değerlendiriyor, ihracat liginde Türkiye’nin zirvesine doğru ilerleyişini kararlılıkla sürdürüyor” dedi.


AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Buldan İlçesi’nde esnafla buluştu. Milletvekili Şahin Tin’e, AK Parti Buldan İlçe Başkanı Hasan Coşan ve İlçe Koordinatörü Abdullah Doğrar ve partililer eşlik etti. 
 
“BULDAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ” 
Buldan’ın AK Parti iktidarında önemli hizmetler aldığını belirten Milletvekili Şahin Tin, “İlçemize genel bütçe kaynaklarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu binası, Hasanbey, Dımbazlar ve Gülalan mahallelerine gölet yaptık. Cindere Barajı Yenice Ovası sulama kanallarını tamamladık. Aktaş Barajı inşaatı da devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda hizmete sunulacak. TOKİ tarafından ilçeye 170 konut yapıldı. 400 öğrenci kapasiteli KYK yurdu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası, Buldan 4 Eylül Ortaokulu, Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İbrahim Çelebi İmam Hatip Lisesi, Kadıköy İlkokulu inşa edildi. Bölmekaya Mahallesi yeni yerine taşındı. Alandız’a Kestane Paketleme tesisi, Yaylaköyü’ne pazaryeri yapıldı. Bu hizmetlerle Buldan’ımızın çehresini değiştirdik” dedi. 
 
“DENİZLİ İHRACATTA ZİRVEYE TIRMANIYOR!” 
Denizli’nin üretimin, ihracatın, gelişmenin, kalkınmanın odağı olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin, ihracat rakamlarındaki artışın da kenti bu anlamda zirveye doğru taşıdığını ifade etti. Şahin Tin, “2002 yılında Denizli’nin ihracatı, 680,54 milyon dolardı. AK Parti iktidarında Denizli’nin ihracatı yüzde 3,93 artışla 2,6 milyar dolara ulaştı. Denizli artık ihracatta Türkiye’nin öncü, lokomotif illerinden biri haline geldi. İnanıyoruz ki; en kısa sürede Denizli’miz zirvedeki yerini alacaktır. Denizli çalışkan, üreten, yeniliğe açık insanların kentidir. AK Parti iktidarı ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin gayretleri, kentimizin bu potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesini ve karşılık bulmasını sağlamıştır” dedi. 
 
“İHRACATTA BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR!” 
AK Parti’nin yeni dönemde ihracatın artırılması ve cari açığın kapatılması yönünde yeni bir vizyon belirlediğini, büyük hedefler koyduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin, “İktidarlarımız döneminde aktif bir üretim, rekabet ve girişimci altyapısı oluşturduk. Önümüzdeki dönemde bu altyapıyı kullanarak mevcut tesislerimizin teknolojik dönüşümünün yanında, yüksek teknolojili yeni yatırımlarla ihracatın katma değerini daha fazla artırmayı, ithalata olan bağımlılığı azaltarak cari dengeyi iyileştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için rekabetçi bir perspektifle yeni vizyon oluşturarak, küresel değer zincirlerinin üst basamaklarında yer almak için stratejik sektörlerde yoğunlaşacağız. 2018-2023 döneminde mal ihracatımızın yıllık ortalama yüzde 10,1 artışla 2023 yılında 300 milyar dolara, mal ithalatımızı ise yıllık ortalama yüzde 7 artışla 2023 yılında 360 milyar dolara ulaştıracağız. Böylece 2018 yılında yüzde 69,8 olan mal ihracatımızın ithalatı karşılama oranı 2023’te yüzde 83’e yükselecektir. Hizmet ihracatını da dikkate aldığımızda 2023 yılında toplam ihracatımızın 420 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz. Mevcut 71 bin 265 olan ihracatçı sayımızı 120 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. İhracatımızda yüksek teknolojili ürünlerin yüzde 4 seviyesinde olan payını yüzde 15’e çıkaracağız. Bu dönüşüm için yürütmekte olduğumuz destek programlarımızı, üretimden yurt dışı pazarlamaya ve markalaşmaya kadar daha fazla tasarım ve Ar-Ge temelli olarak sürdüreceğiz. Daha güçlü bir şekilde ihracatçımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 


11.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018