İKİNCİ ÜNİVERSİTE HONAZ’A YAPILACAK | Denizli Hizmet Gazetesi


İKİNCİ ÜNİVERSİTE HONAZ’A YAPILACAKAK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi’nin ikiye bölüneceğini, ikinci üniversitenin Honaz’da yapılacağını söyledi


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 24 Haziran seçimleri dolayısıyla Denizli’de vatandaşlara seslendi. Merkezefendi ilçesi 29 Ekim Bulvarı’nda gerçekleştirilen mitinge onbinlerce vatandaş katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yapacağı kürsüye çıkarken kalabalık bir AK Parti heyeti, milletvekilleri ve bakanlar tarafından çiçeklerle karşılandı.Denizli’de vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’nin tarih, kültür ve tekstil şehri olduğunu ifade etti. Denizli’nin efeler, zeybekler ve yiğitler diyarı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Özay Gönlüm’ün sözleri ile Denizlileri selamladı. Denizli’yi geçen yıl 2 defa ziyaret ettiğini belirten Erdoğan, her fırsatta Denizli’ye geldiğini kaydetti. Kadir Gecesini de tebrik eden Erdoğan, Denizli’nin güvenin ve istikrar ile birlikte, kalkınmanın ve ihracatın, geleceğin değerini iyi bildiğini ifade etti. Erdoğan yapılan yatırımlarda Denizli’nin çok büyük pay aldığını belirterek, “16 yılda Denizli´ye 22,5 katrilyon tutarında yatırım yaptık. Çok çalıştık. Denizli’nin şanına uygun yeni bir stadyum yapıyoruz. Bunun karşılığında Denizlispor’u Süper Ligde görmek istiyoruz. Eski stadı da Millet Bahçesi haline getiriyoruz” dedi. 
HONAZ’A ÜNİVERSİTE MÜJDESİ 
Ulaşımda yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege ve Akdeniz’i otoyol projeleri ile birbirlerine bağladıklarını, Honaz Tüneli’nin yapımının sürdüğünü belirterek, “Honaz dedim de aklıma geldi. Pamukkale Üniversitesi’ni ikiye bölelim diyoruz. Honaz tarafında da ikinci üniversiteyi de kuralım diyoruz. Bu işler çalışma işi” dedi. 
İNCE VE KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRDİ 
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin terörle mücadele konusunda bir söylemlerinin olmadığını belirterek, "Onların böyle bir derdi yok ki. Teröristlerin destekledikleri ile Ankara’dan, İstanbul’a yürümediler mi? Siyasette terörist başı olan zatı cezaevinde ziyaret eden Bay Muharrem değil mi?" dedi. Konuşmasında Kılıçdaroğlu ve İnce’ye yüklenen Erdoğan, "Ülkemizi ve geleceğimizi bugün bulunduğu seviyeye getirmek için hep birlikte çok çalıştık çok emek verdik çok ter döktük. Yeri geldi teröristlerin yeri darbecilerin saldırılarına maruz kaldık. Bu Bay Kemal’den, Bay Muharrem’den terörle mücadele ile ilgili bir söz duydunuz mu? Onların böyle bir derdi yok ki. Teröristlerin destekledikleri ile Ankara’dan, İstanbul’a yürümediler mi? Siyasette terörist başı olan zatı cezaevinde ziyaret eden Bay Muharrem değil mi? 53 tane evladımızın, Kürt kardeşimizin Diyarbakır’da ölümüne neden olan bu değil mi? Onu ziyaret ediyor ya. PKK ile bunlar iş birliği halinde değil mi? Zaten PKK bunların örgütü değil mi? Ama onu gidip cezaevinde ziyaret eden Bay Muharrem hangi yüzle benim milletimin karşısına çıkıyor? Bunlara gereken dersi 24 Haziran da vermeye hazır mıyız?" dedi.  
"İNŞALLAH SİZLERİN DESTEĞİ İLE İRADE, ERDEM VE CESARET İLE TÜRKİYE ŞAHLANACAK"  
Erdoğan AK Parti ve kendisine seçimlerde destek isteyerek: "Siyasetimizden, ekonomimizden üzerine titrediğimiz ne varsa hepsini hedef aldılar. Şimdi birileri çıktı ülkemizin ve Denizlimizin ne kadar kazanımı varsa hepsine de gözlerini diktiler. Benim milletim buna izin verir mi? Denizli istikrarın bozulmasına izin verir mi? Denizli bu seçimlerde tercihini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? 24 Haziran da güçlü hükümet için Cumhurbaşkanlığın da şahsımı, mecliste AK Parti’yi destekliyor muyuz? İnşallah sizlerin desteği ile irade, erdem ve cesaret ile Türkiye şahlanacak" diye konuştu.  
Erdoğan, daha sonra İnce’nin geçtiğimiz yıllarda TBMM’de düzenlediği bir basın toplantısında Kılıçdaroğlu’nun eleştirdiği ve seçimlerde başarısız olduğu için kendisini istifaya davet ettiği görüntüleri izleterek, "Sen eğer birinci çıkamazsan sen istifa edecek misin? Değil mi soralım. Ama Allah’ın izni ile benim milletim seni de sandığa gömecek. Görünen köy kılavuz ister mi? Benim milletim hizmet siyasetinden yanadır" dedi.  
KIRAATHANE ELEŞTİRİSİNE TEPKİ 
Konuşmasında ‘Millet Kıraathaneleri’ projesini eleştiren Kılıçdaroğlu ve İnce’ye yüklenen Erdoğan, Zeytinburnu Belediyesinin hayata geçirdiği Millet Kıraathanesi’nin videosunu alandaki vatandaşlara izlettikten sonra "Gençlere sesleniyorum, bugün gazetelerde okudum; Bay Kemal, Bay Muharrem hani biz millet kıraathaneleri diyoruz ya. Bu millet kıraathanelerini bu adam öğrenememiş. Ne diyor biliyor musunuz? ‘Onlar size millet kıraathanelerinde iş versin, ben de size fabrikalarda iş vereceğim’ diyor. Ya bunların hayatı yalan zaten. Bu kıraathanelerin ne olduğundan da haberi yok. Hatırlayın, eskiden bu kıraathanelerde iskambil ve okey oynarlardı. Bay Muharrem, kıraathanenin manası şudur; okuma evi ve bu kıraathanelerde kitaplar olacak Bay Muharrem, burada internet olacak Bay Muharrem. Burada kek, çay kahve bu da olacak Bay Muharrem. Gençlerimiz orada kitap okuyacaklar. Orada senin gibi iskambil atmayacaklar, okey taşlarını sallamayacaklar. Sen ne konuşuyorsun. Anlamadan, bilmeden cehaletini ortaya koyuyorsun. Dün akşam Zeytinburnu Belediyemizin yapmış olduğu kıraathaneyi gezdim. Oradaki kızlar, ‘Biz evimize gitmiyoruz. Burada çalışıyoruz. Çünkü evimize gittiğimiz zaman bizi başka şeylerle meşgul ediyorlar ama burada sadece ders çalışıyoruz’ diyorlar. İnşallah ilçelerde de yapacağız ve bu millet kıraathanelerinde yavrularımız o kötü alışkanlıklardan kurtularak inşallah artık kitaplarla iç içe olacak. Burada iskambil kağıtları yok, okey taşları yok. Burada kitap var kitap. Biz okuma kültürünü ayağa kaldırıyoruz, geliştiriyoruz. Ama senin dedin başka, sen iskambile, okeye devam et. Elhamdülillah bizim öyle bir derdimiz yok. Biz istiyoruz ki bizim gençlerimizin okuma kültürünü geliştirelim" dedi.  
‘SANDIKLARA GİTMEYİ İHMAL ETMEYİN’ 
Konuşmasında 24 Haziran seçimlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan sandığa giderek oylarına sahip çıkmalarını istedi. Erdoğan, "Oy namustur. CHP kendi oylarını başka partilere peşkeş çekmekle her şeyden önce demokrasiye ihanet ediyor. Bu hoyrat tavırlarıyla ana muhalefet millet iradesinin altını oyuyor. Buradan tüm milletime sesleniyorum. Oylarınıza sahip çıkın. Sadece Denizli´de değil, Denizli dışında da nerede akrabalarınız, ahbaplarınız varsa hepsini arayın. Aman sandıklara gitmeyi ihmal etmeyin. Demokrasiye sahip çıkın, kimsenin sizi kendi siyaset mühendisliği hesaplarında meze yapmasına izin vermeyin. Avrupa´daki yakınlarınızı arayın, onları da uyarın. Kimsenin ucuz ayak oyunlarıyla iradenizi yok saymasına fırsat tanımayın. Kardeşlerim, 24 Haziranda mesele, Türkiye´nin istikbali meselesidir. Her kim 24 Haziranı hırslarının öfkelerinin kırgınlıklarının hesap yeri gibi görürse sadece kendinin değil evlatlarının geleceğini de tehlikeye atar. Miting meydanlarına bir bakın, karşınızda bir yıkım ekibi var bir de bizim gibi inşa ekibi var. İnşa ekibini ve ekibini 16 yıldır tanıyorsunuz" diye konuştu.(İHA) 


11.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018