“SAĞLIKTA KATILIM PAYINI KALDIRACAĞIZ” | Denizli Hizmet Gazetesi


“SAĞLIKTA KATILIM PAYINI KALDIRACAĞIZ”CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, seçim kapsamında hastaneleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Arslan sağlık sistemin üzerinde yeni politikaları hayata geçireceklerini ifade ederek, sağlıkta katılım payını ortadan kaldıracaklarını söyledi.


CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, Denizli´deki seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği hastanelerde hemşehrilerine CHP´nin sağlık politikası konusundaki vaatlerini anlattı. Sağlık konusunun önemli bir konu olduğunu ve her vatandaşın ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanması gerektiğini ifade eden Arslan, “Sağlık hizmetlerinin ücretsiz sağlanması ilkesini benimseyeceğiz. Sağlık hizmetlerinde katılım payı, ilave ücret vb. ödemeleri kaldıracağız. Sağlık hizmeti almak için prim ödemiş olmayı şart olmaktan çıkaracağız, bunu sürekli kılacağız. Aile Sigortası kapsamındaki tüm vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigortası (GSS) primlerini Hazine’den karşılayacağız. Bu vatandaşımızın GSS borçlarının tamamını sileceğiz. Kişi başına düşen sağlık personeli sayısını kademeli olarak AB ülkeleri düzeyine çıkaracağız. Hekim ve sağlık personeli dağılımındaki bölgelerarası eşitsizlikleri gidereceğiz” dedi.  
 
CHP iktidarı döneminde şehir hastanelerinin üniversite hastanelerine dönüştürüleceğini ifade eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Biz, Şehir Hastanelerini üniversite hastanelerine dönüştüreceğiz ve uzun süreli tedavi gerektiren kronik hastalıklarda sağlık hizmetlerini bu hastanelerde vereceğiz. Oysa onlar Hazine garantili şehir hastanesi projelerine 2018 yılı bütçesinden 2.6 milyar TL ödemeye kalkıyor, yazıktır. Sağlık hizmeti veren şehir hastanelerini ülkeye ve vatandaşa yük olmaktan çıkaracağız” dedi.  
 


09.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018