KARNELER BAKAN ZEYBEKCİ’DEN | Denizli Hizmet Gazetesi


KARNELER BAKAN ZEYBEKCİ’DENEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Vali Hasan Karahan Denizli Pamukkale Şefika–Hasan Ateş İlkokulu’nun resmi açılışını gerçekleştirerek öğrencilere karnelerini dağıttılar.


Pamukkale ilçesi Cankurtaran Mahallesinde düzenlenen törene; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Hasan Hüseyin Ateş ve ailesi ile veliler katıldı. 
 
Vali Hasan Karahan eğitime katkıların dolayı hayırsevere teşekkür ederek, “Değerli kaymakamım, çok değerli çalışma arkadaşlarım, çok değerli hayırseverimiz ve eşi, çok kıymetli Cankurtaranlı hemşerilerim, kıymetli öğrenciler hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz. Sayın Bakanım bugün hem 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönem sezonu kapanış programı hem de okulumuzun açılışını bir arada yapıyoruz. Denizli’miz gerçekten eğitimde öncü ve örnek bir şehir. Eğitimle ilgili herkesin üzerine düşen vazifeyi büyük bir gayretle özveriyle yaptığı bir şehir. Hayırseverlerimizle, velilerimizle, öğrencilerimizle, okul idarecilerimizle, öğretmenlerimizle gerçekten eğitim sevdalısı bir şehir. Bu bizim için çok fazla karşılaşılmayan maalesef örneği az olan bir şehir” dedi. 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Pamukkale ilçesinde Şefika-Hasan Ateş İlkokulu´nda karne dağıtım töreninde, okulu eğitim camiasına kazandıran aileye teşekkür ederek, bu okullardan yetişenlerin ülkeye hizmet edeceğini dile getirerek; "Eğitim, ülkemizin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri, daha doğrusu en önemlisi. Onun için Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün söylediği ´Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir´ sözü, ne kadar da doğru sözdür " dedi. Denizli´ye son 15 yıl içerisinde yaklaşık 1 milyar liralık eğitim yatırımı yaptıklarını hatırlatan Ekonomi Bakanı Zeybekci, okul sayısını 465´ten 902´ye yükselttiklerini dile getirdi. Bugün öğrencilerin karne aldığını vurgulayan Bakan Zeybekci; "Bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Muhteşem bir eğitim öğretim yılı geçirdiler. Karnelerindeki notları ne olursa olsun, onlar bizim kahramanımızdır. Herkes çok iyi matematik bilecek değil, birçoğu sosyal bilimlerde de çok başarılı olabilir. Dersleri çok iyi olmayabilir, çok iyi müzisyen, ressam, tiyatrocu olabilir. Bütün bu alanlardaki başarılarını da diğer derslerden ayırmamız lazım" dedi. 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Vali Hasan Karahan öğrencilere güzel bir yaz tatili geçirmelerini temenni ettiler. Sınıfları gezen Bakan Zeybekci ve Vali Karahan öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra, futbol, masa tenisi, resim, kitap okuma ve şiir okuma alanlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. 
 


08.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018