TÜM SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ | Denizli Hizmet Gazetesi


TÜM SORUNLARI ÇÖZECEĞİZCHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, nakliyeci ve şoför esnafının sorunlarına dair somut çözümlerin CHP iktidarında olduğunu belirterek seçim bildirgesinde yer alan başlıkları esnafla paylaştı.


CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, CHP iktidarında nakliye işlerinde mazot desteği ödeneceğini, yol denetim sistemi kurulacağını, trafik sigortalarındaki kesintileri kaldıracaklarını açıkladı, vize sürelerinin de yeniden değerlendirileceğini söyledi. Milletvekili Adayı Arslan, “Ağır vasıtalarda poliçe fiyatını düşüreceğiz, nakliye araçlarını yenilemek için hurda desteğini arttıracağız. Şoförlerimizin yıpranma payını tanıyarak erken emeklilik yolunu açacağız. Taksicimiz işsiz kalırsa İşsizlik Fonu’na dahil edilerek işsizlik maaşı alacak” dedi. 
 
MAZOT DESTEĞİ GELİYOR 
CHP iktidarında taşıma sektörüne mazot desteğinin verileceğini belirten Arslan, “Taşımacılık sektöründe çalışan şoför ve diğer personelin ücret, fazla çalışma, izin ve sosyal güvenlik sorunlarını çözeceğiz. Yetkili bakanlıklar ve kurumlar aracılığıyla etkin bir yol denetim sistemi kuracağız. TIR parkları ve mola alanlarının polis veya jandarma tarafından korunmasını sağlayacağız. Taksiler için kartlı ödeme sistemlerini teşvik edeceğiz. Araç kilometre kayıt sistemini geliştirerek, 12 ton kapasiteli araç kullanan taşımacılara litrede ortalama 0,25 kuruş mazot destek primi ödeyeceğiz” dedi. 
 
“SİGORTA VE VERGİ MALİYETLERİ DÜŞECEK” 
Araçlarda trafik sigortası ve vergilerin maliyetlerinin düşeceğini belirten Arslan, “Trafik sigortalarında % 10 SGK, % 5 BSMV kesintilerini kaldırarak, Trafik Sigorta Poliçe fiyatlarında düşüş sağlayacağız. Ağır vasıta araçlarda Trafik Sigortası bedellerini düşüreceğiz. Nakliye sektöründeki küçük esnafın da kredi kullanabilmesi için Bankalar ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri’nin belirlediği koşulları yeniden düzenleyeceğiz” dedi.  
 
“ŞOFÖRLERE ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ VERDİ” 
Şoförlere yıpranma payı hakkı tanıyacaklarını belirten CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, “Şoförlerimizi yıpranma payı kapsamına alarak erken emekli olma hakkı tanıyacağız. İşsiz kalan ticari araç sahiplerine de İşsizlik Sigortası’ndan yararlanma hakkı tanıyacağız. Korsan taksiciliğe karşı aktif mücadele verecek ve haksız rekabeti önleyeceğiz.Kısacası Nakliyeci ve Şoför esnafı yep yeni çalışma imkanları ile,huzurunu,güvenini ve geleceğini sağlamış olacağız” dedi 


07.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018