KİTAPLARA VE OKUMAYA ADANMIŞ ÖMÜR | Denizli Hizmet Gazetesi


KİTAPLARA VE OKUMAYA ADANMIŞ ÖMÜRDenizli’de yeminli mali müşavir olarak görev yapan 69 yaşındaki Ahmet Akif Ercan, kitaplara ve okumaya olan aşkını Hizmet Gazetesi’ne anlattı. Hayatı boyunca okuduğu kitapları kendisine ait dairede oluşturduğu kütüphanede bir araya getiren Ercan, başarının sırrının kitap okumak olduğunu belirtti.


Denizli’nin yakından tanıdığı isimlerden biri olan 69 yaşındaki Yeminli Mali Müşavir Ahmet Akif Ercan, yaşamındaki başarılarını ve bu başarının sırrını Hizmet Gazetesi’ne anlattı. Evli ve 2 çocuk babası olan Ercan, Erzurum Atatürk Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. Mezun olmasının ardından Ankara’da Mali Bakanlığı’nda gelirler kontrolü olarak görev yapan Ercan, 1980 yılında memleketi Denizli’ye dönerek, önemli firmalarda yönetici olarak görev yaptı. EMSAN, ODAŞ, MEKTAŞ gibi birçok firmada mali müşavir ve yönetici olarak görev yapan Ahmet Akif Ercan, daha sonra meslek hayatına Yeminli Mali Müşavir olarak devam etti. Denizli İl Genel Meclisi’nde meclis üyeliği görevini de yürüten Ercan, Denizli’nin köy ve mahallerinde yapılan birçok yatırımda imzası attı.  
 
BAŞARISINI KİTAPLARA BORÇLU 
Meslek hayatı ve iş hayatındaki başarısında kitapların önemli rolünün olduğunu ifade eden Ahmet Akif Ercan, kitaplara olan ilgisini çok fazla olduğunu ve hayatın gerçeklerinin kitaplarda olduğunu belirtti. Şuanda 6 bini aşkın kitabın kendisinde bulunduğu ve bunu kendisine ait bir kütüphane oluşturarak koruduğunu ifade eden Ercan, kitaplarının kendisi için çok değerli olduğunu söyledi.  
 
KİTAP AŞKI LİSE YILLARINDA BAŞLADI 
Kitaplara olan ilgisinin lise yıllarında başladığını belirten Ercan, “Aydın Lisesi’nde okurken, öğretmenlerimiz beni lisenin kütüphane mümessili olarak seçti. Kütüphane görevim ile kitaplarla aramda bir bağ oluştu. Her gün kitap okumaya başladım ve bu alışkanlığı kazandım. Kitap okuma alışkanlığım beni eğitim hayatımda başarıyı getirdi. O dönemlerde hep bir kütüphanem olmasını istedim” dedi.  
 
6 BİN KİTABI İÇİN DAİRESİNİ 
KÜTÜPHANEYE ÇEVİRDİ 
Meslek, lise ve üniversitesi kitaplarının, gazetelerini korumak ve gelecek nesilleri iletmek amacıyla 6 bine aşkın kitabını kendisine ait daireyi kütüphaneye dönüştürdüğünü ifade eden Ercan, “Yaşamımdaki başarılarımı borçlu olduğum kitaplarıma sahip çıkmak için kendime ait bir daireyi kütüphaneye çevirdim. Yakın zamanda burayı gençlere açmayı planlıyorum. Bu kütüphane ile hem hayalimi gerçekleştirdim hem de gelecek nesillere önemli bir eser bırakmış oldum” dedi.  


06.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018