PAMUKKALE BELEDİYESİ ZABITASINDAN FIRIN DENETİMİ | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE BELEDİYESİ ZABITASINDAN FIRIN DENETİMİPamukkale’de yaşayan vatandaşların sağlıklı gıda tüketimi konusunda yıl boyunca denetimlerini aralıksız sürdüren Pamukkale Belediyesi, Ramazan Ayı’nın gelmesiyle birlikte denetimlerini artırarak sürdürüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçe halkımızın sağlıklı gıda tüketimini önemsiyoruz ve yerel yönetim olarak denetimlerimizi yıl boyu sürdürüyoruz” dedi.


Halk sağlığının korunması noktasına hassasiyetle yaklaşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçe sınırları içerisinde hizmet veren fırınlara yönelik rutin denetimlerini Ramazan Ayı’nda daha da artırdıklarını belirtti. Başkan Gürlesin, Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, halkın sağlıklı ekmek tüketmesi için ekmek ve pide üretimi yapan işletmelere denetimlerin Ramazan Ayı’nda gece gündüz devam edeceğini söyledi. 
 
“HALK SAĞLIĞI ÖNEMLİ” 
Pamukkale Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe sınırları içindeki ekmek ve pasta fırınları ile unlu mamul ve pide üretimi yapan yerlerde denetimleryapıyor. Özellikle ekmek ve pide üretim alanların hijyenik durumları mercek altına alınırken, gramaj konusunda da titiz çalışmalar yapıldı. Ramazan Ayı boyunca ekmek ve pide üretimi yapan işletmelere gece ve gündüz ekipler tarafından denetimler yapılmaya devam edileceğini söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Zabıta ekiplerimiz, yıl içerisinde devam eden rutin denetimlerini Ramazan Ayı’nda daha da artırdı. 7 zabıta ekibimiz, fırınlara yönelik denetimler yaparak, ruhsat, hijyen, gramaj, fiyat listesi, iş kıyafetlerinin uygunluğu gibi noktalarıdenetliyor. Eksikliği bulunan işletmelere gerekli cezai işlem uygulanarak, gerekli tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu denetimler devam edecek. Hiç kimsenin halkımıza sağlıksız ekmek yedirmesine izin vermeyeceğiz” dedi. 


25.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018