İYİ PARTİ’DEN AYRILARAK MHP’YE KATILDI | Denizli Hizmet Gazetesi


İYİ PARTİ’DEN AYRILARAK MHP’YE KATILDIBuldan Büyük Birlik Parti İlçe teşkilatından ayrılarak İYİ Parti’ye katılan Mehmet Gonca, İYİ Parti’nin milliyetçi düşünceden uzak olduğunu iddia ederek Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçti.


İYİ Parti’nin milliyetçi düşüncelerden uzak olduğunu belirten Mehmet Gonca, İYİ Parti Buldan İlçe teşkilatından ayrılarak Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçti. Buldan’da bir dönem Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra milliyetçi düşünceleri olduğu için İYİ Parti’ye geçen emekli Subay Mehmet Gonca, İYİ Parti’den istifa ederek MHP İlçe Teşkilatına başvuruda bulundu.  
 
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yarımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan’a başvuru formunu teslim eden Mehmet Gonca, “Ben bir Türk Milliyetçisiyim. İYİ Parti’ye geçmemde ki sebepte onların milliyetçi gibi davranışlar ortaya koymasıydı. Fakat daha sonradan milliyetçilik anlayışı olmayan bir siyasi yapı olduğunu anladım. Teşkilatçılık yapılanmanın yerlerde olduğunu gördüm. Genel merkezin baskıları her zaman üzerimizde oldu. Bu anlayışlar hem benim düşüncelerime hem de milliyetçilik fikrine ters olduğunu düşünerek oradan istifa ettim” açıklamalarında bulundu.  
 
Kardeşini sağ-sol kavgalarında ülkücü şehit olarak toprağa verdiğini kaydeden Gonca, “Benim canım kanım olan kardeşimi bu dava uğruna toprağa verdim. Ben artık MHP’nin bir neferiyim ve milliyetçiliğin kalesi mihenk taşı olan bir siyasi yapıdayım. Bu konuda çok mutluyum. Hayatım boyunca MHP’de kalıp her zaman en iyi şekilde çalışacağıma söz veriyorum” dedi. 


25.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018