GÜVEN HAKKINDA DAVA AÇILDI | Denizli Hizmet Gazetesi


GÜVEN HAKKINDA DAVA AÇILDIÇivril Belediyesine ait Kum ocağında yaşanan kurşunlama olayı ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Kum Ocağı müdürü Bayram Demirhan’ın şikayetçi olduğu davada 3 isim hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefetten dava açıldı. Hakkında dava açılan isimlerden biri ise Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven.


Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Kum Ocağı Müdürü Bayram Demirhan’ın davacı, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven müşteki Şüpheli, şoförü Ercüment Yazıcı ise şüpheli olarak yer aldı. 19 Mart günü yaşanan kurşunlama olayı ile ilgili olarak yürütülen soruşturmasını tamamlayan Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili olarak iddianamesini hazırlayarak olayda şüpheli olarak yer alan şoför Ercüment Yazıcı ve Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven’in de yargılanmasına ve cezalandırılmasını istedi. 
 
OLAY YERİNİ GÖREN KAMERA KAPATILMIŞ 
Hazırlanan iddianamede belediye görevlilerinin olay yerini gören kameraların arızalı olduğu 
belirtmesine rağmen Adli Bilişim uzmanı tarafından yapılan incelemesinde cihazda herhangi bir arıza ve hasarın olmadığı cihazın olaydan üç gün önce kapatıldığı ve olay günü kayıt yapamadığı belirtilerek şüphelilerin suçtan kurtulmaya yönelik beyanda bulunduğu, müşteki beyanı, tanık beyanı ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde şüphelilerin üzerine atılı suçu işlemiş olduğu kamu davası açmak için yeterli şüphenin bulunduğu anlaşıldığından; “Şüphelilerin kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına Karar Verilmesi, şüphelilerin eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince yargılamasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi “Kamu Adına Talep ve İddia olunur” denildi. Şüpheliler 6136 Sayılı Kanuna ‘Ruhsatsız silah, bıçak veya mermi bulundurma, satın alma veya taşıma Muhalefet Suçu’ ile yargılanacak. Kaynak: Yeşil Çivril Gazetesi 


17.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018