‘SON 8 DAKİKADA 3 PUANI KURTARDIK’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘SON 8 DAKİKADA 3 PUANI KURTARDIK’Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, çok zor sezonu geride bıraktıklarını belirterek, “320 bin Euro’yu futbolcunun hesabına yatırmayıp, son 8 dakikada federasyona faksını göndermeseydik bugün belki Denizlispor düşmüş olacaktı” dedi. 27 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurulla ilgili hazırlıkları sürdürdüklerini belirten Atilla, “Mustafa Üstek’in son kararını verdiğine inanmıyorum. İlgisizlik kendisine bu kararı verdirdi. Ancak son ana kadar ikna edilebileceğine inanıyorum” dedi.


Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, geride kalan sezonda yaşananları Hizmet Gazetesi Yazarı Altay Varol’a anlattı. 2017-2018 Sezonuna yanlış açıklamalar yapılarak girildiğini ifade eden Taner Atilla, “2016-2017 Sezonunun ilk yarısını 3 puan silinmesine rağmen 24 puanla kapatmıştık. Yine aynı başarı sağlanabilir düşüncesi vardı ancak ikinci yarıda sadece 16 puan toplayabilmiştik. Devre arasında transfer yasağı gelmişti. Transfer yasağının yanı sıra, takımın şifresi ve sistemi çözülmüştü. Rakip takımlar bizi ezberlemişti. İkinci yarıda 5-6 hafta süren bir kriz yaşadık. Geçen sezon öyle ligde kalındı. Ancak yeni sezona transfer yasağı ile başladık. İki dönem transfer yasağı alınmıştı. Rakipler durmadan transferlerle güçlenerek sezona hazırlandı. Ama biz bir adım atamıyorduk. Şartları biz değil, görüştüğümüz oyuncular belirledi. Takımı korumak zorundaydık. Futbolcular sağolsunlar bizi çok hırpalamadılar ama yine de etkilendik ve takımı Alperen Babacan dışında korumayı başardık. Onu da transfer arasında yine getirdik. Yine aynı futbolcularla aynı sistemle yeni sezonda mücadele başladı. Tüm rakiplerin bildiği bir kadro ve oyun sistemimiz vardı. Dolayısıyla ilk yarıyı 14 puanla beklemediğimiz ve istemediğimiz bir yerde tamamladık” dedi. 
‘DARMADAĞIN OLABİLİRDİK’ 
Ligin ilk yarısında 3 puanın silinmemesi için yapılan çalışmaların bugün daha iyi anlaşıldığını belirten Taner Atilla, “Üç puanımız silinseydi ilk yarı 11 puanda biterdi. Takımda giderdi, yönetimde giderdi. O psikoloji herşeyi darmadağın ederdi. Bu çok ciddi bir çalışmaydı. Başkanımız Mustafa Üstek ve yönetim kurulu üyelerinden Allah razı olsun. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız da katkı sağladı. Ben 300-500 bin TL ile bu 3 puanı kurtarırız demiştim ama 1 milyon280 bin TL’ye mal oldu” dedi. Dosyaların kapanması ve puan silme cezasının gelmemesi için o dönemde kulüpten alacaklı olan herkesten imza toplamaya başladıklarını belirten Atilla, “Almanya Frankfurt’ta yaşayan eski bir oyuncumuz varmış ona da ulaştık. Ondan bile imza aldık. 5 bin Euro’da o futbolcuya para gönderdik. 84 dosyadan 83’ünü kapattık sadece Brezilyalı Leandro Santana kalmıştı. Başkanımız daha önce futbolcuyla Yunanistan’da görüşmüş ve anlaşmıştı ancak daha sonra buradan yapılan bazı telefonlarla futbolcunun kafası karıştırılmıştı. Kendisine olan borcu ödememiz ve mesai bitimine kadar evrağı federasyona fakslamamız gerekiyordu. Bir yandan görüşmelerimizi sürdürüyor bir yandan da saate bakıyorduk. Son 8 dakikamız kalmıştı. O sırada takımımız Düzcespor’la kupa maçı oynuyordu. Herkes maç seyrederken biz başkanın işyerinde Euro ayarlayıp bu dosyayı kapatmanın hesabını yapıyorduk. 8 dakika kala 320 bin Euro’yu yatırdık ve evrağı federasyona faksladık. 84 Dosyanın 83’ünü kapattık bize ek süre verin diye federasyona yazı yazmıştık ancak ciddiye bile alınmadı. Bu konuda kimsenin gözünün yaşına bakılmıyor. Ertesi gün puanı silinen kulüpleri açıkladılar. Biz lisansı aldığımız için büyük sevinç yaşadık. Geride kalan sezonun en önemli hamlelerinden biri bence bu olaydı” dedi. Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, gelecek sezon puan silinmemesi için de gerekli çalışmaların yüzde 70’ninin tamamlandığını, geçen seneki çalışmanın yüzde 30’unun yapılması halinde puan silinme cezası gelmeyeceğini söyledi.  
Transfer yasağını kaldırdıklarını ve devre arasında yaptıkları transferlerle takımı güçlendirdiklerini belirten Taner Atilla, “Özellikle Mehmet Akyüz ve IsmailAissati takıma büyük katkı sağladı. Eze’nin sakatlanması belki de kaderimizi değiştirdi. Bu futbolcu sakatlanınca Mehmet Akyüz her maçta forma giyme şansı buldu ve attığı gollerle takımın ligde kalmasında önemli rol oynadı. Bu iki oyuncunun takımda kalmasını sağlamak gerekiyor. Bu konuda zaman kaybı yaşanmamalı” dedi. Ligin ikinci yarısında unutulmayacak maçlar oynadıklarını belirten Atilla, “En zevk aldığım maç Gazişehir’ledeplasmanda oynadığımız maç, en korktuğum ve heyecanlandığım maç ise Samsunspor maçıydı. İkisinden de gururla ayrıldık. Hayatım boyunca bu iki maçı unutamam” dedi. 
MUSTAFA ÜSTEK’İ İLGİSİZLİK ÜZÜYOR 
Denizlispor’un 27 Mayıs’ta olağan genel kurula gideceğini ve kongreyle ilgili hazırlıkları sürdürdüklerini belirten Taner Atilla, “Kongrede tüm mali hesapları açıklayacağım. Federasyondan bu sezon gelen para 10 milyon 766 bin TL. Sadece yabancı futbolcu dosyalarının kapatılması için harcanan para miktarı 8 milyon 146 bin TL. Bu kadar zor şartlarda takımın kurtarılması bizim için önemliydi” dedi. Denizlispor’da en büyük sorunun ilgisizlik olduğunu kaydeden Atilla, “Denizlispor’un kasasında 18 milyon dolar parası vardı ne oldu’ sorusu hala kafalarda. Biz 18 bin TL’yi bulamıyoruz. O dönemki sorular hala işadamının, fabrikatörün, protokolün içinde uhde olarak kaldıysa, bu en büyük yanlış. O gün yaşananların hesabı bugün görevde olanlara sorulmamalı” dedi. Kongrede aday olmayacağını açıklayan Mustafa Üstek’in ikna edilebileceğini belirten Taner Atilla, “Mustafa üstek’in göreve devam etmesi için protokolün bazı şeyleri masaya yatırması lazım. Sorunlar konuşulmalı. Üstek her yönetime verildiği kadar maddiyat da istemiyor. Ama iki de bir belediye başkanını, valiyi rahatsız etmek istemiyor. Başkan sürekli kapı çalmaktan yoruldu. Bence Denizlispor’da bir dönem daha göreve devam etmeli. Sayın Üstek başkan adayı çıkmazsa kulübü sahipsiz bırakmaz” dedi.  
BENİM ÜZERİMDEN SİYASET YIPRATILIYOR 
Kongrede Mustafa Üstek’in yola devam etmesi halinde kendisiyle birlikte görev alabileceğini ancak başka bir başkan adayıyla görev almayı düşünmediğini belirten Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “Çünkü siyaset adamı diye benim üzerimden siyaset yıpratılıyor. Buna karşıyım. Eğer bir başkan adayı ‘Sana siyaseten değil, Taner Atilla olarak ihtiyacımız var’ derse o ayrı. Ama benim üzerimden siyasetin zarar görmesini de istemem. Özellikle de Osman Zolan’ın” dedi. 


17.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018