ŞÜPHELİLERDEN BİRİ DENİZLİ’DE YAKALANDI | Denizli Hizmet Gazetesi


ŞÜPHELİLERDEN BİRİ DENİZLİ’DE YAKALANDIAydın’ın Buharkent ilçesinde motosikletle gelip bir eve giren ve 15 dakikada 35 bin liralık ziynet eşyası ile dizüstü bilgisayarı çalarak kaçan iki şüpheliden biri, polisin başarılı çalışması sonucu Denizli’de yakalandı.


Buharkent’te evde kimsenin olmamasını fırsat bilen iki şüpheli, evin birinci katında bulunan dairenin yatak odası penceresinden içeri girdi. 15 dakika içinde evde bulunan 35 bin liralık ziynet eşyasıyla dizüstü bilgisayarı çalan hırsızlar, geldikleri motosiklete binerek kayıplara karıştı.Olaydan iki saat kadar sonra eve gelen Özdemir ailesinin üyeleri şok yaşadı. Aile, Buharkent İlçe Emniyet Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu. İhbar üzerine inceleme başlatan polis ekipleri, çevredeki bir işyerine ait güvenlik kameralarını inceledi. Güvenlik kamerasına takılan iki şüphelinin eşkali tespit edildi. Altınları ve bilgisayarı çalınan Dilek Özdemir, “Güvenlik kamerası kayıtlarından gördüğümüz kadarıyla, biz evde yokken iki kişi eve girmiş. Yaklaşık 15 dakika kadar evde kalmışlar. Biz geldiğimizde her yerin darmadağın olduğunu gördük. En az 35 bin lira değerinde altın ve dizüstü bilgisayarım çalındı” dedi.  
Sürpriz tanık itiraf ettirdi. 
 
Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan Buharkent polisi, kamera kayıtlarından eve giren iki kişinin eşkalini belirledi. Yapılan takip sonucu şüphelilerin Denizli’de olduğu belirlendi. Yaklaşık 10 günlük aramanın sonunda şahıslardan biri ele geçirildi. Diğeri ise yakalanacağını anlayınca izini kaybettirdi. Denizli’den Buharkent’e getirilen ve kimliği gizli tutulan hırsızlık şüphelisi, emniyette verdiği ifadede suçlamaları reddetti. Ancak Özdemir ailesini soydukları ileri sürülen şüphelilerin, daha önce evine girmeye teşebbüs ettiğini, karşılarında kendisini görünce kaçtıklarını söyleyen sürpriz tanık, emniyete gelip gözaltındaki şüpheliyi teşhis etti. Bunun üzerine suçunu itiraf eden hırsız olanları anlattı. İfadesinin ardından hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklanarak cezaevine konuldu. Buharkent polisi, kaçan diğer hırsızın yakalanması için çalışma yürütüyor. (İHA) 


15.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018