PAMUKKALE’DE BİR İLK YÜKSELECEK | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE’DE BİR İLK YÜKSELECEKPamukkale Belediyesi Türkiye’nin en büyük tematik kent orman parkının yapımına başladı. Kınıklı Mahallesi’nde yapılacak olan projenin, 5 etaptan oluşacağı, 80 milyon TL’ye mal olacağı ve 20 ay içerisinde tamamlanacağı belirtildi.


Kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, şimdi de Türkiye’nin en büyük tematik kent orman parkı olacak olan Seyir Tepesi Parkı’nı Pamukkale ve Denizli halkının hizmetine sunacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Dedeman Otel’de düzenlediği basın toplantısıyla projeyi anlattı. 
 
Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Seyir Tepesi Parkı hakkında bilgi veren ve bu projenin Türkiye’de ilk ve birinci seçildiğini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “4 yıl gibi kısa sürede Pamukkale Belediyesi olarak birçok projeye imza atık. Pamukkale İlçemizin ve Denizli halkının sosyal ihtiyaçları konusunda yapılan araştırmalar sonucunda böyle bir projenin gereksimi ortaya çıktı. 2016 yılında başlayan ve 2017 yılında belediyemize kazandırılan projede bugün son noktaya gelmiş bulunmaktayız. Tematik Kent Orman Parkı Seyir Tepesi Projemiz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na yapılan 1451 proje arasında Türkiye’nin en büyük Tematik Kent Orman Parkı seçildi” dedi.  
 
“20 AYDA BİTECEK, KENTE DEĞER KATACAK” 
Türkiye’nin en büyük tematik kent orman parkı olacak olan Seyir Tepesi Projesinin 5 etaptan oluşacağını ve 20 ay gibi bir sürede tamamlanacağını ifade eden Gürlesin, proje tamamlandığında, 405 dönem kullanım alanında 10 bin kişiye aynı anda hizmet verileceğini belirtti. Kınıklı Mahallesi, Pamukkale Üniversitesi yerleşkesi karşısında yapılacak olan projenin ilçeye ve Denizli’ye değer katacağını belirten Başkan Gürlesin, 150 kişiye de istihdam sağlanacağını söyledi. Pamukkale’nin bir turizm ilçesi olduğunu ve projenin turizme de önemli katkı sağlayacağını ifade eden Hüseyin Gürlesin, kentin önemli sorunun günü birlik turizm olduğunu, bu proje ile turizme önemli katlı sağlanacağını belirterek, “Doğa, sağlık ve tarihi turizm yanında kent ormanı konusunda da turizmde Denizli’de çeşitliliği arttırmış olacağız” dedi.  
 
İLK ETAP TEMMUZ AYINDA BİTECEK 
Projenin detaylarını anlatan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “20 ayda tamamlanacak projemiz 5 etaptan oluşacak. İlk etapta şelale parkımız Temmuz ayında bitecek ve Denizli halkının hizmetine sunulacak. İkinci etapta el sanatları ve kır lokantası projesi olacak ve Ağustos ayında tamamlanacak. Üçüncü etapta gençlik vadisi ve Horoz Köy bulunuyor. Horoz Köy 13 dönüm üzerine kurulacak ve yılsonunda tamamlanacak. Dördüncü etapta sonsuz bahçemiz olacak ve vatan için şehit düşen canlarımız bu parkta hem anılacak hem de anlatılacak. Beşinci ve son etabımız ise renkli orman ve kültür evleri projesi olacak. Bu projemiz 2019 Mayıs ayında tamamlanarak hizmete açılmış olacak” dedi. 
 
Pamukkale Belediyesi olarak iddialı projelere imza attıklarını ve 4 yıllık bir belediye olarak Türkiye’nin en büyük tematik kent orman parkı projesini hayata geçirmenin onur ve gururu yaşadıklarını ifade eden Başkan Gürlesin, “Projemiz ülkemize, Denizli’mize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.  


15.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018