BAKLAN´DA MEZUNİYET SEVİNCİ | Denizli Hizmet Gazetesi


BAKLAN´DA MEZUNİYET SEVİNCİBaklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından mezuniyet töreni düzenlendi. Törende konuşma yapan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, "Hani şair diyor ya, ´Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal´, mezuniyet diplomalarını alan gençlerimiz şanlı bayrağın altında bu ülkeyi daha da yüceltecek, kendilerini, ailelerini ve Baklan´ımızı en iyi noktalarda temsil edeceklerdir" dedi.


Baklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Mezuniyet törenine Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, Baklan Belediye Başkan Yardımcısı Mesut İnan, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Ersin Gürsoy, İlçe Emniyet Amiri Ömer Şahin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Sözeri, Ziraat Bankası Müdürü Selman Duysak, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Günyılmaz, Okul Müdürü Erkan Ayrancı, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.  
 
"DİPLOMA HER ŞEY DEĞİLDİR" 
Törende öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Okul Müdürü Erkan Ayrancı, "Bizler Baklan´ı çok sevdik, bizler Baklan´da çalışmayı çok sevdik. Baklanlıların bize olan yaklaşımlarından çok mutlu olduk. İhtiyaç duyduğumuz her anda Belediye Başkanımız Yusuf Gülsever´i yanımızda bulduk. Bu sene 10 mezun veriyoruz. Önümüzdeki sene öğrenci sayımız artacak. Diploma her şey değildir. Mezun olan öğrencilerimizden en büyük isteğim, vicdanlı olmalarıdır. Vatanına ve miletine sahip çıksınlar" dedi.  
 
"EĞİTİM EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ" 
Mezun olan öğrencileri tebrik eden Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, "Hani şair diyorur ya, ´Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal´, bu öğrencilerimiz bu bayrağın altında kendilerini, ailelerini, Baklan´ımızı ve ülkemizi en iyi noktada temsil edeceklerdir. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum, ailelerini tebrik ediyorum. Faaliyetlerimizde önceliklerimizi belirlerken başa eğitimi aldık. Çalışma arkadaşlarımızla ve eğitim camiası ile Baklan´daki okullarımızı gezdik. Okullarımızın durumu maalesef hiç de iç açıcı değildi. Böyle bir durumda, önce okullarımızdaki olumsuzlukları ve eksiklikleri gidermemiz gerekiyordu. Denizli´deki, Avrupa´daki okullar nasıl ise, ilçede bizim okullarımız da onlarla eş değer olması gerekiyordu. İlçemizin prestij binaları olarak kabul ettiğimiz bu ilim, irfan yuvası okullarımızın hiçbir eksiği olmaması gerekiyordu. Bütçemiz yoktu, ancak inancımız ve yüreğimiz vardı. Halkımızla, kurumlardaki dostlarımızla el ele verdik, projeler ürettik ve okullardaki değişimi gerçekleştirdik. Bu değişime büyük bir duyarlılık gösteren Milli Eğitim camiasındaki idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizin üzerindeki değişikliği, özgüveni, kişisel gelişimi ve yarınlara hazırlanışlarını gördükçe göğsümüz kabarıyor. Allah yollarını açık eylesin" ifadelerini kullandı. 
 
Yapılan konuşmaların ardından Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever ve diğer davetliler tarafından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. 
 
 
 
 


14.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018