MİLLETİMİZİN PARTİMİZE OLAN TEVECCÜHÜ BÜYÜK | Denizli Hizmet Gazetesi


MİLLETİMİZİN PARTİMİZE OLAN TEVECCÜHÜ BÜYÜKİYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, Türkiye’nin 25 Haziran sabahına Cumhurbaşkanı Meral Akşener olarak uyanacağını söyledi. Akgün “Artık AK Parti miadına doldurmuştur. 24 Haziran Seçimlerinde Denizli’nin 8 milletvekilliğinede talibiz”dedi.


İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün Hizmet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Uzun’a gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Medeniyet yolunun taşlarını ancak cesurlar döşer. Bu medeniyet yolunun ilk taşının döşendiği yer Denizli’dir” dedi. 
 
“EN FAZLA ADAY ADAYI  
ÇIKARAN İKİNCİ PARTİYİZ” 
25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener tarfınadan kurulan ve çok kısa bir sürede 81 ilin 80’ninde örgütlenen bir parti olduklarını belirten İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, “İYİ Parti, gerek kuruluş sürecinde gerekse de kuruluşunu hazırlayan olaylar silsilesinde büyük bir mücadele vermiş kadrolar tarafından kuruldu. Bu kadroların ortak özelliklerinden biri inanmış insanlardan oluşuyor olmasıdır. Çok kısa bir sürede böyle büyük bir başarıyı elde etmek tabiki kolay bir iş değil. Biz bunu, milletimizin bize gösterdiği teveccühle başarmanın büyük onurunu yaşıyoruz. Şunu açık söylemeliyim ki; milletimizin, korku imparatorluğunun kol gezdiği bir dönemde İYİ Parti’ye ihtiyaç duyması bizim doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. Şuan parti olarak ciddi bir manada aday adayı enflasyonu yaşıyoruz. 24 Haziran Seçimleri için partimizden 32 arkadaşımız milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu. Denizli il teşkilatı olarak bu bizi mutlu etti. Aynı mutluluk Türkiye’nin dört bir tarafında devam ediyor. Şu anda iktidar partisinin ardından en fazla milletvekili aday adayı çıkaran ikinci partiyiz” dedi. 
 
“MİLLETİMİZİN İYİ PARTİ’YE  
OLAN TEVECCÜHÜ BÜYÜK” 
YSK’nın belirlediği takvim doğrultusunda genel merkezin, parti genel başkanı olan Meral Akşener için Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda imza kampanyası başlattığını ifade eden Akgün, “Denizli il genelinde bu imza kampanyasının ilk gününde 3 bin imza ulaşılırken, ikinci gününden itibaren bugüne kadar yaklaşık 6 bin imzayı bulduk. Genel merkezimizin bize, ‘Artık imza kampanyasını sonlandırın, enerjinizi harcamayan’ açıklamasının ardından imza kampanyasını sonlandırmıştık. Ama milletimizin imza kampanyasına ilgisi o kadar yoğun oldu ki, ülke genelinde ilk günde 100 bin imzaya ulaştık. Bu imza kampanyası bize şunu gösterdi. Ülke genelinde olduğu gibi Denizli il genelinde de milletimizin İYİ Parti’ye olan teveccühü büyük” şeklinde konuştu. 
 
“İYİ PARTİ’NİN TEK DERDİ VATANDIR” 
İYİ Parti’nin, MHP’de bir grubun ‘Burada bazı yanlışlıklar var, bunları düzeltelim’ diye harekete geçmesinin, bu süreç içerisinde kongrenin yapılamaması, yaptırılmamasından sonra 25 Ekim tarihinde ete kemiğe bürünen bir parti hüviyeti kazandığını kaydeden Akgün, “İYİ Parti muhafazakâr mıdır? İYİ Parti muhafazakârdır. İYİ Parti demokrat mıdır? İYİ Parti demokrattır. İYİ Parti milliyetçi midir? İYİ parti milliyetçidir. Yani İYİ Parti şuan ülkenin yanlış yönetilmesinden ve yönlendirilmesinden rahatsız olan bütün vatanseverlerin bütün vatanperverlerin oluşturduğu bir çatıdır. İYİ Parti’ye demokrat kimliği de yakışır. İYİ Parti’ye muhafazakâr kimliği de yakışır. İYİ parti’ye milliyetçi kimliği de yakışır. Kurucular kuruluna bakıldığında İYİ Parti de sol görüşlü arkadaş da, sağ görüşlü arkadaş da vardır. Hepsinin tek derdi vatandır” dedi. 
 
“İYİ PARTİ BU OYUNU BOZDU” 
15 CHP milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesiyle ilgili yaşanan olayların iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Hasan Akgün, “YSK, 15 CHP milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinden bir gün önce toplandı. Toplantıda 11 YSK üyesinden bir tanesi o gün toplantıya girmiyor ve toplantıdan 5 üye ‘İYİ Parti seçimlere girebilir’, 5 üye ise ‘İYİ Parti seçimlere giremez’ diyor. Aslında İYİ Parti o tarihte büyük kongresini yapmıştı. Bu gibi olayların Türk siyasi tarihinde bir sürü örneği var. Emine Ülker Tarhan’ın partisi bu şekilde seçimlere alındı. Hatta burada Sayın Cumhurbaşkanın ‘YSK bu kararı bir gün önce İYİ Parti seçimlere girebilir diye verseydi buna gerek kalmayacaktı’ diye güzel bir cevap verdi. Bu açıklamayı doğru buluyoruz. Tabi ki bundan sonraki süreç devam etti. YSK’nın 16 Nisan referandumunda bir sabıkası var, biz öyle biliyoruz. Bu sabıkayı YSK’nın tekrar işlememesi adına CHP’den 15 milletvekili arkadaş iyi partiye geçiyor ve ondan sonra İYİ Parti mecliste grubunu kurup yoluna devam ediyor” dedi. CHP’den ayrılan 15 demokrasi aşığı milletvekili bu tuzağa düşmeden güzel bir hamleyle o tuzaktan kurtardığını kaydeden Akgün, “MHP’de ben ilçe başkanıydım. Ekmelettin İhsanoğlu, sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına CHP tarafından çıkarılan bir adaydı. Biz o tarihte MHP üyesi olarak Ekmelettin İhsanoğlu için oy istedik, oy toplamaya çalıştık. Tercihimizi Ekmeleddin İhsanoğlu tarafında kullandık. O zaman CHP- MHP ittifakı vardı. Şimdi sunu sormak gerekiyor. CHP’nin gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu şimdi nerede siyaset yapıyor? MHP’de. Cumhurbaşkanının AK Parti’nin kuruluş esnasında Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekiliğinin önünü açan kişi o dönemde Deniz Baykal’dır. Deniz Baykal’ın o dönemdeki sıfatı nedir; CHP’nin genel başkanıdır. Yani onlara mubah olan İYİ Parti’ye mubah olmamaktadır. Yani o çarpıklığın böyle adalet terazisinde vicdanlar terazisinde bir değerlendirilmesidir” ifadelerini kullandı. 
 
“BİZE FET֒CÜ DİYENLER  
KENDİ KADROLARINA BAKSIN” 
FET֒nün diğer partilerle durumunu, konumunu bilmediğini ifade eden Hasan Akgün, “Ama 15 Temmuz sürecinde AK Parti’ye gönül vermiş, partisine üye olmuş, partisinin gerektiği yerlerde görev almış arkadaşların o tarihlerdeki sosyal medya paylaşımları gözden geçirilmeli. Burada hangi belediye başkanları FETÖ ile suçlanmış ona iyi bakalım. Aynı şekilde FET֒cülükle suçlanan o belediye başkanları hala belediye başkanı olarak görevlerine devam ediyor mu ona bakalım. Vedat Yenerer FET֒nün kumpaslarıyla içerde yıllarını harcamış bir gazeteci. Şu an nerede, İYİ Parti de. Ali Aydın, namı diğer ‘Yörük Ali Paşa’ yine o tarihlerde FÖT֒nün orduyu ele geçirme operasyonlarıyla görevden alınıp balyoz sanığı olarak içeriye atılmış bir komutanımız. Nerede; İYİ Parti’de. Kardak fatihi Ali Türkşen ‘Ben FET֒nün rütbesine selam vermem’ diyen komutanımız 3.5 yıl içeride yattı. Şu an nerede İYİ Parti’de. Vicdanların hesap vermesi lazım. Burada dil tatlı söyler, vicdan tatlı söyler. Dil ile vicdan arasındaki köprüyü insanlar bir koltuk uğruna bir amaç uğruna koparmasın. Bu iftiradır. Bu iftiraya maruz kalanların kul hakkı er ya da geç amma burada amma öbür tarafta hesabı verilecektir. Sayın genel başkanımız diyor ki; ‘2 yıldır benim ailemde bir tane FET֒cü varsa Cumhuriyet savcılığına, Cumhurbaşkanlığına, istihbarat teşkilatına tüm hükümetin elinde bulunduğu kolluk güçlerini göreve çağırıyorum. İspatlamazsanız şerefsizsiniz, namussuzsunuzdur’ diyor. ‘Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum, lütfen beni inceleyin’ diyor. Var mı 2 yıldır, 700 gündür bununla ilgili bir inceleme. Başlatıldı mı başlatılmadı. Sadece çamur at izi kalsın. Bu seçim sürecinde bu iftiralar daha da arttırılacaktır” dedi. 
 
“24 HAZİRAN’A EN HAZIR PARTİYİZ” 
24 Haziran seçimlerinin erken değil baskın bir seçim olduğunu belirten İYİ Parti Denizli İl Başkanı Akgün, “İYİ Parti 2 yıldır seçimlere hazır olan partidir. Bu 2 yıllık süre içerisinde biz 4 kongre yaptık. İlçe kongrelerimizi yaptık. Bu kongreler İYİ Parti’yi canlı tutan aktivitelerdir. Şuanda İYİ Parti bu baskın seçimde olsa en iyi hazır olan partidir. Bu aday enflasyonu dediğimiz bunun göstergesidir. Çünkü motoru biz hiç soğutmadık, hep çalışıyor” dedi. 
 
“TÜRKİYE 25 HAZİRAN SABAHINA 
BU SÜPRİZLE UYUNACAKTIR” 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sürecin başından beri, “Milletimiz ayrıştırılmış, karşılaştırılmıştır. Ben milletimizi bayram sofrasında birleştireceğim, kaynaştıracağım” dediğini kaydeden Akgün, “İYİ Parti, hak, adalet, hukuk ekseninde tüm milletimizi kucaklayacaktır. İYİ Parti bunun teminatını vermektedir ve bunun teminat genel başkanımız Meral Akşener’dir. İnşallah 24 Haziran akşamı T.C. Devleti ilk kadın cumhurbaşkanı ile tanışacaktır. Biz 24 Haziran seçimlerinde 8’de 8 de yapmak isteriz. Yüce Türk Milleti 60’lı yıllarda DP’yi, 80’li yıllarda Turgut Özal’ı, 2000 yıllarda AK Parti’yi başa getirdi. Hazırlıklarımıza bu süreç çerçevesinde devam ediyoruz. Türkiye 25 Haziran sabahına bu sürprizle uyanacaktır” dedi. 
 
“AK PARTİ ARTIK MİADINI DOLDURDU”  
AK Parti’nin artık miadını doldurduğunu, milletin İYİ Parti’yi iktidarda görmek istediğini ifade eden Akgün, “Artık AK Parti’nin sosyal anlamda ekonomik anlamda kültürel anlamda artık Türk vatandaşına Türk milletine herhangi bir imkânı sağlamadığını görüyoruz. İnsanlar bu kutuplaştırılmaktan bıkmış vaziyette. Vatandaşımız parlamentel sistemin değerinini daha iyi anladığını görüyor parlementel sisteme sahip çıkmak için İYİ Parti’nin yanında yer alıyor. Vatandaşımız ciddi manada PKK ve FETÖ terörüyle ciddi manada mücadele etme amacıyla İYİ Parti diyor. Artık laf peşinde koşan ülkeye fayda sağlamayan kişilerin yerine dürüst işin ehli kadrolar istiyor onun için ‘İYİ Parti’ diyor onun için ‘Meral Akşener’ diyor. İnşallah bunun sonucunuda biz 24 Haziran’da göreceğiz. Ben Denizli halkına bize gösterdikleri büyük desteklerinden dolayı çok teşşekür ediyorum. Genel başkanımız bir sözü var ‘Medeniyet yolunun taşlarını ancak cesurlar döşer bu medeniyet yolu ise ilk taşın döşendiği yer Denizlidir bunu arşivde de görebilirsiniz aynı cesaretle aynı kararlılıkla yolumuza devam diyoruz” dedi. 
 
 


11.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018