DENİZLİ’DE BİR İLK DAHA! | Denizli Hizmet Gazetesi


DENİZLİ’DE BİR İLK DAHA!Pamukkale Belediyesi ve İŞKUR işbirliğinde gerçekleştirilecek “Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” projesiyle, engelli vatandaşların istihdamı sağlanacak.


Sağlıktan, eğitime; spordan, güvenliğe; turizmden, sosyal belediyeciliğe öncü projelere imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İŞKUR Denizli İl Müdürlüğü işbirliği ile “Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” projesinin protokolünü imzaladıklarını bildirdi. Pamukkale Belediyesi tarafından 2018 yılı 1. Dönem Engelli ve Eski hükümlülere Yönelik Proje Hibe Desteği-Engellilere Yönelik Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyon Projeleri- kapsamında hazırlanan bu iki proje Denizli tarihinde İŞKUR ile Proje yapan ilk belediye unvanını Pamukkale Belediyesi’ne de kazandırmış oldu.  
 
DENİZLİ’DE İLK DEFA 
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Başkan Gürlesin’in makamında biraraya gelerek “Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” projesinin protokolünü imzaladılar. “Pamukkale Belediyesi tarafından 2018 yılı 1. Dönem Engelli ve Eski hükümlülere Yönelik Proje Hibe Desteği-Engellilere Yönelik Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyon Projeleri-kapsamında hazırlanan ve sunulan 2 proje Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığında İl İstihdam Kurulu kararı ile uygun görülmüş ve İŞKUR Engelli ve Eski Hükümlü çalıştırmayan firmalara yönelik kesilen idari para cezalarını kullanmaya yetkili komisyon kararı ile onaylanarak hibe almaya hak kazanmıştır” diyen Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, yapılan bu proje ile Denizli’de ilk defa, İŞKUR ile bir belediyenin bu alanda bir projeye imza attıklarını söyledi 
 
GÜRLESİN, “YİNE BİR İLKİ BAŞARACAĞIZ” 
“Pamukkale Belediyesi olarak yine ilklere imza atıyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyemizin halka dokunması anlamında çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. ‘Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor’ projesinin anlamı büyük. Engellilerin hem üretime katkı vermeleri bir de rehabilite edilmelerinin önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Bu konuyla ilgili 2 tane ayrı proje hazırlığı yapıldı. Bunlarda onaylandı. Belediyeler içinde İŞKUR’la yepyeni bir projeye imza atarak yine bir ilki başaracağız. Bu projeyle hedeflediğimiz hem engellilerin topluma kazandırılmaları, hem de üretken olmaları” dedi.  
BAŞVURULAR 16-23 MAYISTA  
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kursa katılacak engelli bireylerin başvurularının 16 -23 Mayıs 2018 tarihleri arasında Pamukkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından alınacak olup, 30 gün içerisinde de kurslarımız başlayacağını bildirdi. Bu kurslara kayıt yaptıracak tüm ortopedik ve işitme engelli vatandaşları Pamukkale belediyesine davet eden Başkan Gürlesin, “Bu projemizin engellilerimize ve üretim yapan camiamıza, turizmimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
Pamukkale Belediyesi’nin bir ilki başararak hayata geçirdiği “Engelliler üretiyor; Turizme katkı sağlıyor” projesi kapsamında kurs almak isteyen engelli bireylerde aranan koşullar şu şekildedir; En az %40 engele sahip olduğuna dair Resmi Engelli Raporu; Emekli olmamak; Örgün eğitim kurumunda halen öğrenci olmamak; En az 15 yaşını tamamlamış olması. Başvurular şahsen Pamukkale Belediyesi Çınar Ek Hizmet Binası’nda bulunan Kültür İşleri Müdürlüğü’ne yapılacaktır. 


09.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018