DENİZLİLİ DOÇENT ALMANYA’YA EĞİTİM ATEŞESİ OLDU | Denizli Hizmet Gazetesi


DENİZLİLİ DOÇENT ALMANYA’YA EĞİTİM ATEŞESİ OLDUHacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Denizlili Doç.Dr. Mahir Kalfa Almanya’ya Eğitim Ateşesi olarak atandı. Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çeşitli projelere imza atan ve TÜBİTAK tarafından yayın teşvik ödüllerine layık görülen başarılı akademisyenin bu ay içinde görevine başlaması bekleniyor.


Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Denizlili Doç.Dr. Mahir Kalfa Almanya’ya Eğitim Ateşesi olarak atandı. Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çeşitli projelere imza atan ve TÜBİTAK tarafından yayın teşvik ödüllerine layık görülen başarılı akademisyenin bu ay içinde görevine başlaması bekleniyor.  
 
Akademi camiasındaki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Denizlili Doç.Dr.Mahir Kalfa, ilk, orta ve lise öğrenimlerini Denizli’de tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitiren Kalfa, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de aynı üniversitede tamamladı. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan pek çok makalesi, yine uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında yer alan bildirileriyle, ulusal ve uluslararası alanda yazdığı kitaplar ile dikkat çeken Doç.Dr. Kalfa, dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, Hacettepe Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜDİL) Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesi TÖMER Müdürlüğü gibi idari görevlerde de yer aldı. 
 
Evli ve iki çocuk babası olan Denizlili başarılı akademisyen Mahir Kalfa, İngilizce, Almanca, Farsça (OsmanlıTürkçesi okuryazarlığı) dillerini biliyor. 
 
 
 
 
 


07.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018