“HERKES MASA BAŞI İŞ İSTİYOR” | Denizli Hizmet Gazetesi


“HERKES MASA BAŞI İŞ İSTİYOR”Denizli Valisi Hasan Harahan “Maalesef biz çalışmayı biraz hakir görüyoruz. Konuşmada iyiyiz ama herkes masa başı iş istiyor. Bu konuda zorlamamız lazım. Çalışmadan, üretmeden modern dünyada yer almamız mümkün değil.”


Mesleki Eğitim Okul-Sektör İşbirliğini sağlamak amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi projesi kapsamında farklı sektörlerle gerçekleştirilen protokol töreni Denizli Valisi Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi, bu amaçla kamu, özel kurum ve kuruluşlarla, sektörle ve işgücü piyasası aktörleri ile etkili işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesinin amaçlandığı projede Ocak ayında Anemon Otel’de 61 sanayici ve işadamı ile protokol imzalanmıştı. Bugün ikincisi düzenlenen protokol töreni toplam 42 sanayici ve işadamının imzasıyla gerçekleştirildi. 
 
Merkezefendi Bereketler Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, iş adamları, sanayiciler, ilçe milli eğitim müdürleri ve mesleki eğitim okul müdürleri katıldı. 
Protokol töreninde, eğitime verdikleri desteklerden dolayı törene katılan sanayici ve işadamlarına teşekkürlerini ileten Vali Karahan; “ İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte çok önemli hedeflerimiz var. Çünkü; büyük eksikliklerimiz var. Bu konuda da herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Okullarımız, atölyelerimiz emrinizde, öğretenlerimiz, öğrencilerimiz bu konuda işbirliğine açık. Biz de Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte bu işin sorumluları olarak sonuna kadar bu işbirliğine açığız. Denizli’nin bu konudaki özverili çalışmalarını duyuyoruz ve görüyoruz. Denizli’nin kalkınması da bunun bir göstergesi zaten. Hep beraber en büyük eksikliğimiz olan; kalifiyeli eleman, nitelikli eleman veya ara eleman nasıl tabir ederseniz edin bu açığı gidermemiz lazım. Gideremezsek memleketimizin bu orta gelir tuzağı dedikleri 10.000 dolar kişi başına düşen milli geliri aşamıyoruz, dolayısıyla 160.000 dolarlık ihracatı aşamıyoruz. Bunların hepsinin ilacı kalifiyeli eleman bu konuda da maalesef genetik uymazlığımız var. Maalesef biz çalışmayı biraz hakir görüyoruz. Konuşmada iyiyiz ama herkes masa başı iş istiyor. Bu konuda zorlamamız lazım. Çalışmadan, üretmeden modern dünyada yer almamız mümkün değil. Sonuna kadar çalışacağız. Alın teriyle üreteceğiz ve ürettiklerimizle hepimiz kalkınacağız.” dedi. 


03.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018