TKDK’DAN DENİZLİ’YE DEV DESTEK | Denizli Hizmet Gazetesi


TKDK’DAN DENİZLİ’YE DEV DESTEKDenizli Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü´ne IPARD II 3´üncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında yaklaşık 96 milyon lira yatırım tutarlı 135 adet proje başvurusu yapıldı. TKDK’nın kadın yatırımcılara göstermiş olduğu pozitif ayrımcılık da meyvesini verdi. Teslim alınan 135 projenin 57 tanesi kadın yatırımcılara ait.


Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, 21 Aralık 2017tarihinde çağrı ilanına çıkılan ve 27 Nisan 2018 tarihi itibariyle sona eren IPARD II 3´üncü Başvuru Çağrı dönemine ilişkin açıklama yaptı. Kar, “IPARD II 3´üncü Başvuru Çağrı döneminde; tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar tedbiri ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme 302 yatırımları kapsamında projeleri kabul edildi. Bu dönemde, tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar kapsamında 26, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme kapsamında 109, olmak üzere toplam 135 proje başvurusu gerçekleşti. Bu projelerin toplam yatırım bedelinin ise yaklaşık 96 milyon lira ve bu rakamın yaklaşık 49 milyon lirasının yatırımcılarımıza hibe olarak vereceğiz” dedi.  
AB ve ulusal kaynaklarla sağlanan IPARD hibe destekleriyle onlarca yatırımın Denizli’de hayat bulmasına katkı sağlanacağını belirten Kar, şunları kaydetti: Denizli’ye bugüne kadar birçok yeni işletme kazandıran TKDK Denizli Koordinatörlüğünün çalışmalarına aynı hızla devam etmektedir. Kurum olarak amacımız AB standartlarında hazırlanan projeler ile modern, verimli ve sürdürülebilir işletmeleri ilimize kazandırmak. Bu kapsamda yoğun gayret sarf ediyoruz. Kurum tarafından belirlenen şeffaf kriterler ışığında, en iyi hazırlanmış projeleri seçilerek bu projelere yüzde 40-70 arası değişen oranlarda hibe desteği sağlanacak.Ayrıca bu çağrıda kurumumuzun kadınlara yönelik göstermiş olduğu pozitif ayrımcılıkda meyvelerini verdi. Bu çağrı ilanı kapsamında 57 kadın yatırımcımızın da destek için başvuruda bulunmasının da ayrıca haklı gururunu yaşıyoruz.Ayrıca IPARD II 3´üncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 42 il arasında hem yatırım tutarı hemde proje sayısı acısından ilk 10 il arasında olmayı başarmış bulunuyoruz.Potansiyel faydalanıcılarımıza ve Denizlili girişimcilerimize teşekkür ediyor ve yatırımların ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  
 
 
 


02.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018