PAMUKKALE SPOR OYUNLARI DENİZLİ’Yİ COŞTURACAK | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE SPOR OYUNLARI DENİZLİ’Yİ COŞTURACAKDenizli, Pamukkale Belediyesi’nin organize ettiği 2.Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’yla coşacak. Bu önemli organizasyon, 4 Mayıs’ta ünlü isimlerin katılacağı meşaleli kortej yürüyüşü ve Sinan Akçıl’ın şarkılarıyla ile başlayıp, 6 Mayıs Pazar akşamı Murat Dalkılıç konseriyle tamamlanacak. Yerli ve yabancı binlerce sporcunun Denizli’ye geleceğini söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale’nin adını dünyaya duyurmak için bu etkinlik çok önemli. Tüm halkımızı 3 gün sürecek spor bayramımıza bekliyoruz” dedi.


İlki geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapılan, bu kez “2.Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları” adıyla gerçekleşecek olan organizasyon için geri sayım başladı. Sadece il bazında değil, tüm ülkede ses getiren projelere imza atan Pamukkale Belediyesi, dev organizasyonun ikincisine hazır. Geçtiğimiz yıl yerel ve ulusal basında Pamukkale’nin ve Denizli’nin adını dünyaya duyuran dev organizasyon Pamukkale Spor Oyunları, bu yıl daha kapsamlı ve heyecanlı içeriği ile başlıyor. Pamukkale Belediyesi’nce düzenlenen Pamukkale Spor Oyunları 4-5-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. 
 
SPOR OYUNLARI DOPDOLU İÇERİĞİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR 
Daha ikinci yılında uluslararası boyuta taşınan Pamukkale Spor Oyunları, Pamukkale Belediyesi’nin ilçenin tanıtımı açısından büyük öneme sahip. 25 Nisan’da ünlü isimlerin katılımı ile lansmanı gerçekleşen 2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları, 4 Mayıs Cuma günü saat 19.30’da KYK Kavşağı’ndan start alan meşaleli kortej yürüyüşü ile başlayacak. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre Kültür Merkezi’nde sona erecek olan yürüyüşe meşaleler ve dev Türk Bayrağı damga vuracak. Kortej sonrasında, PAÜ Açık Tenis Kortları’nın bulunduğu tören alanında ünlü isimlerin katılımıyla ‘Sporda Yerel Yönetimlerin Rolü’ isimli bir panel düzenlenecek. Panele; Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte tanınmış spor spikeri Ersin Düzen, sunucu Merve Toy, basketbol maçları anlatımıyla bilinen sunucu- spor yazarı Murat Murathanoğlu, milli karateci Enes Erkan, sunucu Seval Çöpür, milli eskrimci Fatma Zehra Köse, Ampute A Milli Futbol Takımının yıldızlarından Barış Telli ve Denizlili başarılı sporcular milli atlet Alperen Acet ile Türkiye Şampiyonu atlet Miray Akbulut katılacak. Panelin ardından, saat 20.30’da ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, sevilen şarkılarını Denizlililer için seslendirecek. 
 
5-6 MAYIS’TA SPOR ŞENLİĞİ YAŞANACAK 
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ikincisi düzenlenen Pamukkale Spor Oyunları’na bu yıl yepyeni branşların da eklendiğini belirterek, geçen yıl olan taekwondo, masa tenisi, 3x3 basketbol turnuvalarının yanı sıra bu yıl çim hokeyi turnuvasının da yapılacağını söyledi. Başkan Gürlesin, 5-6 Mayıs Cumartesi-Pazar saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında PAÜ Spor Salonu, PAÜ Çadır Spor Salonu ve KYK Çim Saha’sında düzenlenecek turnuva müsabakalarının sonunda dereceye girenlere ödüllerin verileceğini belirtti. Başkan Gürlesin, 5 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de PAÜ Halı Sahasında, Pamukkale Belediyesi olarak 7.’sini düzenledikleri futbol Şöleninin finalini de gerçekleştireceklerini söyleyerek, “Pamukkale Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Pamukkale Halı Saha Turnuvasının finalini de spor oyunları içine almak istedik. Mahalleler arası kaynaşmanın sağlanması, gençlerimizin belediyemizce ilçemizde yaptığımız halı sahaları daha aktif kullanmalarını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz 7.Futbol Halı Saha Turnuvamızın finalinin coşkusunu, spor oyunları coşkusuna dahil ettik” diye konuştu. 
 
FİNALDE MURAT DALKILIŞ KONSERİ VAR 
2.Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları 6 Mayıs Pazar günkü tüm coşkusu, bölgenin turizm noktası olan Pamukkale Travertenlerinin altında Naturel Park olarak bilinen Kocaçukur’da gerçekleşecek. Denizlili vatandaşların tüm etkinliklere rahatlıkla ulaşım sağlayabilmesi amacıyla, belirli noktalardan ücretsiz otobüs seferlerinin sağlanacağı Pazar günü, 7’den 70’e herkesin ilgi alanına göre spor dalında etkinlikler bulacağı dopdolu içeriğe sahip. Pazar günkü etkinlikler saat 10.00’da uluslararası platformda yarışmacılarında katıldığı 21 kilometrelik yarı maraton ile başlayacak. Ok atışları, bisiklet turu, yamaç paraşütü- yelken kanat gösterisi, balon gösterisi ve sosyal etkinlik programları ile gün boyunca sürecek spor oyunları finalinde ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç sahne alacak.  
 
HALK KOŞUSU’NA DAVETLİSİNİZ 
Pazar günü saat 13.00’te Pamukkale Naturel Park’tan başlayacak olan Halk Koşusuna tüm vatandaşları davet eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “3 gün sürecek tüm etkinliklerimiz her yaştan herkesin ilgilendiği spor branşlarıyla dopdolu. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyorum. Özellikle, 1,8 kilometrelik mesafede Pamukkale Natural Park’tan başlayacak olan ve yine Natural Park’ta bitecek olan Halk Koşusuna 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. ‘Sağlıklı yaşam için spor şart’ prensibiyle gerçekleştirilecek olduğumuz halk koşusunda tüm katılımcılara etkinlik anısına anı tişörtü hediye edeceğiz. Şehir merkezinden gün boyunca ücretsiz servisler kaldıracağımız halk koşusuna olmak üzere, tüm etkinliklerimize halkımızı bekliyoruz” dedi. 
Bu arada 2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nın detaylı programına www.pamukkalesporoyunlari.com adresinden ulaşılabiliyor. 


02.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018