TÜRKİYE 1.Sİ SEÇİLEN PROJE, ENGELLİLERİ SEVİNDİREC | Denizli Hizmet Gazetesi


TÜRKİYE 1.Sİ SEÇİLEN PROJE, ENGELLİLERİ SEVİNDİRECMerkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu “Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin mutluluğu öncelikli hedefimizdir”


Merkezefendi Belediyesi’nin Gümüşçay Mahallesi’nde yapımında son aşamaya getirdiği ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ Türkiye’ye örnek olacak. Engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesisi niteliğini taşıyan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ birçok mesleki eğitim merkezi ve sosyalleşme alanını içerisinde barındıracak. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin mutluluğu öncelikli hedefimizdir” dedi. 
 
Türkiye’de sosyal ve yapısal projelerle başarılı çalışmalara imza atan ve birçok projesinde ülke çapında birincilik ödülleri alan Merkezefendi Belediyesi, başarıya doymuyor. Bu çerçevede Merkezefendi Belediyesi, Gümüşçay Mahallesi’nde yapımında son aşamasına gelinen ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ ile Nevşehir’de 16-20 Nisan tarihleri arasında ‘Yarının Kentleri’ temasıyla düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin belediyeler arası ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda, ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1. si oldu. Engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesisi niteliğini taşıyan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ birçok mesleki eğitim merkezi ve sosyalleşme alanını içerisinde barındıracak.Öyle ki 3 bin metrekare üzerine kurulu yaşam merkezinde kuaförlük, mobilyacılık, otelcilik, halıcılık, market ve gıda reyonu, el işi, ahşap boyama, tekstil ve müzik gibi birçok mesleki eğitim merkezi ve sosyalleşme alanı yer alacak. Aynı zamanda yaşam merkezinde engellilere uygun, özel olarak hazırlatılacak spor salonu, kütüphane, rehabilitasyon alanı da bulunacak. 
 
“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ” 
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, önceliklerinin engelli vatandaşlar ve ailelerinin mutluluğu olduğunun altını çizdi. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak Gümüşçay Mahallemizde, bölgemize hizmet verecek ‘Engelli Yaşam Merkezi’nin çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyoruz. İçerisinde mobilyacılık, kuaförlük, halıcılık, otelcilik, market ve gıda reyonu, el işi, ahşap boyama, müzik, tekstil gibi birçok mesleki eğitim merkezi alanları yer alıyor. Yine engellilere uygun bir spor salonu bulunuyor. Kütüphanesi de olacak. Biz burada mutluluk üretme hedefindeyiz. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin mutluluğu öncelikli hedefimizdir. Buna göre bir çalışma yürütüyoruz. Projemiz geçtiğimiz günlerde bilindiği üzere Nevşehir’de‘Yarının Kentleri’ temasıyla düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin belediyeler arası ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda, ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1. si oldu. Türkiye derecesi bulunan bu projemiz engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesisi olma niteliğini taşıyor” dedi.  
 


24.04.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018