46 YIL SONRA AYNI SIRADALAR | Denizli Hizmet Gazetesi


46 YIL SONRA AYNI SIRADALARDenizli’nin en eski okulu olan Gazi İlkokulu’ndan 1972 yılında mezun olan 21 kişi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir araya gelerek, 46 yıl önceki sınıflarında aynı sıralarda oturdu.


Denizli eğitim öğretiminde çok önemli bir yeri olan tarihi Gazi İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bu yıl çok özel misafirlerini ağırladı. Gazi İlkokulu’ndan 1971-1972 Eğitim Öğretim Yılında mezun olan dönemin 5-A sınıfı öğrencileri, sosyal medya aracılığıyla birbirlerine ulaşarak bir ilke imza attı. Kıbrıs’tan, Ankara’dan, İstanbul’dan, İzmir’den, Kocaeli’den ve Denizli’den 21 eski ilkokul arkadaşı önceki gün Denizli’de bir araya geldi. Önce merhum öğretmenleri Aysel Nurten Fidan’ın Asri Mezarlık’taki kabrini ziyaret ederek dua eden 21 kişi, dün de yarım asır önceki bayram anılarını tazeledi. Okulda düzenlenen bayram kutlamalarına katılan Gazi İlkokulu’nun eski öğrencileri, minik öğrenciler ve velilerinin büyük ilgisiyle karşılaştı.  
Öğrencilerin gösterilerini izledikten sonra kutlama alanında toplanarak bir teşekkür konuşması yapan Gazi’nin eski öğrencileri, okul yönetimine de çiçek verdi. Daha sonra yarım asır önceki gibi okulun arka kapısından binaya giren ve mezun oldukları dönemin 5-A sınıfının yolunu tutan eski öğrenciler, 46 yıl sonra sıralarına oturup, hem anılarını tazelediler hem de hasret giderdiler. Okul içindeki büyük merdivende Hababam Sınıfı hatıra fotoğrafı çektiren 21 arkadaşın son durağı ise, 46 yıl önce son fotoğraf çekildikleri okulun önündeki Atatürk büstü oldu. Yaklaşık yarım asır önce mezun olurken Atatürk büstünün yanında çekildikleri fotoğrafın aynı pozu veren arkadaşlar okulu da gezdiler. 
Etkinliğin ev sahiplerinden biri olan Köksal Ege, bundan sonra her 23 Nisan günü Gazi İlkokulu’nda bir araya geleceklerini belirterek, “1972 Yılında 5-A sınıfından 52 kişi mezun olduk. Geçen yıllarda hepimiz meslek sahibi olduk ve ülkenin dört bir yanına dağıldık. Sosyal medya üzerinden birbirimize ulaşmaya çalıştık. 52 Kişiden şimdilik 21 kişi bir araya gelebildik. 46 Yıl sonra ilk kez birbirini gören arkadaşlarımız oldu. Öğretmenimizin kabrini ziyaret ettik. 2 Gün boyunca Denizli’nin güzel yerlerini dolaşarak hasret giderdik. Mezun olduğumuz okulda bize gösterilen ilgi hepimizi mutlu etti” dedi.  


24.04.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018