ANKET VATANDAŞIN TEPKİSİNİ ORTAYA KOYDU | Denizli Hizmet Gazetesi


ANKET VATANDAŞIN TEPKİSİNİ ORTAYA KOYDUTurizm Haftası etkinlikleri kapsamında Pamukkale’nin iki saatliğine Denizli halkına ücretsiz olmasıyla ilgili anket çalışması yapan EFG araştırma şirketi, vatandaşların 2 saatlik ücretsiz girişe tepkisini gözler önüne serdi.


Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Pamukkale’ye bugün girişlerin iki saat ücretsiz olmasına Denizli halkı tepki gösterdi. Konuyla ilgili Denizli halkının görüşlerini ve 2 saatlik ücretsiz girişi halkın nasıl değerlendirdiği konusunda bir araştırma yapan EFG araştırma şirketi, Denizli halkının bu konu hakkındaki düşüncelerini ortaya koydu.  
 
EFG Araştırma şirketi, konuyu sosyal medya üzerinde Denizli halkının dikkatine sundu ve bugün Pamukkale´ye girişlerin 2 saatliğine (16.00 - 18.00 arası) ücretsiz yapılması hakkında ne düşündüklerini sordu. EFG tarafından yapılan ankete toplam 572 kişi katıldı. Sosyal medya üzerinden yapılan mini ankette 444 kişi uygulamayı olumsuz olarak değerlendirirken, 95 kişide uygulamanın hafta içi olmasından dolayı yetersiz olduğunu dile getirdi. Ankette 33 kişide uygulamanın yerinde olduğunu değerlendirdi.  
 
VATANDAŞLARIN YORUMLARI 
Engin Kale: “Çok saçma bir fikir olarak görüyorum. Kendi ülkemde ülkemin güzelliklerini rant sağlayan zatların uygulamaları yüzünden gezemiyoruz. Uygun şartlar sağlanmalı ve her gün ücretsiz olmalı. Hadi biz yolun yarısını geçtik ama gençler ve çocuklar layıkıyla ülkesini ve tarihini tanımalı, bu güzelliklerin tadını çıkarmalı” 
 
Barış Karakaş “20 yıldır Denizli’deyim, 1 defa girmedim, karşıdan bakmışlığım var” 
 
Ali Vehbi Kaya “Pamukkale’yi halka kapattılar! Necip halkımın da kültürlenmek gibi bir derdi yok. Alan memnun, satan memnun! Pamukkale AKP dönemine kadar Denizlililer’in bir yaşam keyfiydi. Şimdi bir kişi 35 Tl olmuş giriş için!” 
 
Özcan Tekdemir, “Ellemesinler bööle galsın Pamukkale. Turistlerden dinleyip öğrenmek daha keyifli. Elin Koreli’si bir güzel anlatıyor, dadından yenmez” 
 
Gazi Keser “2 saat diye bir sınırlama çok tuhaf. Gün boyu bari yapın ya da tüm öğleden sonra” 
 
Ersan Melih Gülel “Lütfetmişler... Var olsunlar…” 
 
Muharrem Tüzün Aynı gün saat 17.00´da Pamukkale´de turizm haftası nedeniyle tören var. Seyirci lazım demek ki... 
 
Hürkal Ayaz “Turistlere göre fiyat belirliyorlar. Turistin aldığı maaş ile Türk’ün aldığı maaş aynı mı? Yerliye yarı fiyatına, Denizlili’ye 1/4 fiyatına olmalı. Bırakın halkımız kendi yerlerini tanısın” 
 
Özgen Mohan “Girmesinler, destekliyorum. Niye mi? Girip tükürecekler, sigara içip yere atacaklar, ayaklarını yıkayacaklar. Girilmesin doğal olarak kalsın orası! Çünkü Dünyada tek Pamukkale yani Hierapolis! Ben o kırmızı suda kaç kere ayağını yıkayan insan gördüm... Suçu kendimizde arayacağız!” 
 


17.04.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018