CHP’DEN OHAL’İN UZATILMASINA TEPKİ | Denizli Hizmet Gazetesi


CHP’DEN OHAL’İN UZATILMASINA TEPKİOlağanüstü Hal Uygulaması’nın (OHAL) yeniden uzatılmasına CHP, yaptığı eylem ile tepki gösterdi. Bayramyeri Meydanında bir araya gelen çok sayıda CHP’li bir saatlik oturma eylemi yaparak OHAL’in uzatılmasına tepki gösterdi.


Hükümetin OHAL uygulamasının uzatılmasına CHP, Türkiye genelinde yaptığı oturma eylemi ile tepki gösterdi. Genel Merkez tarafından alınan karar ile birlikte Denizli’de de CHP’liler Bayramyeri Meydanında bir saatlik oturma eylemi yaparak, OHAL’in uzatılmasına tepki gösterdi. Bayramyerindeki eyleme CHP Denizli Milletvekilleri Melike Basmacı, Kazım Arslan, Parti Meclis Üyesi Gülizar Biçer Karaca, CHP eski İl Başkanları ve çok sayıda parti üyesi ile vatandaşlar katıldı. Yoğun güvenlik önlemi altında yapılan eylemde CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, basın açıklaması yaparak OHAL’in 7. Kez uzatılmasına tepki gösterdi.  
 
OHAL’in milli iradeyi yok saymak olduğunu ifade eden Ertemur, “OHAL, milli iradeyi yok saymak, belediye başkanlarını görevden uzaklaştırmak, belediyelere kayyum atamadıktır. OHAL, vatandaşın kolunun kırılmasıdır, öğrenciyi cezaevine atmaktır. OHAL, yasamayı, yürütmeyi, yargıyı tek bir adamın iki dudağı arasında hapsedilmesidir. OHAL, satılan şeker fabrikasıdır, artan enflasyondur. OHAL, sosyal medyadaki beğen butonundan korkmaktır. İlan edilirken 1.5 ay sürmeyecek, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL, bardağı çoktan taşırmıştır, sabır testisi kırılmıştır” dedi. 
 
AK Parti’nin ortaklarıyla birlikte ülkeyi adım adım uçuruma yaklaştırdığını ifade eden Ertemur, “Postallı darbelerde mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmişlerdir. Bizim talebimiz kesindir, halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL’e derhal son verilmelidir” diye konuştu. Faşizm düzeninin ortadan kalkması gerektiğini anlatan Ertemur, “Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan uyarıyoruz. Sizden OHAL değil, demokrasi istiyoruz” dedi. 


16.04.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018